Інтерфакс-Україна
16:36 17.11.2020

"Маркон" іде на компроміс: поверховість проекту готелю на Андріївському знижена

5 хв читати

Власник проекту готельного комплексу на Андріївському узвозі, 14-16 подав на узгодження до містобудівної ради КМДА коригування проекту з метою виконання вимог Мера та громадськості щодо зниження поверховості.

«Ми вдячні Мерові за арбітраж з питань збереження архітектурної самобутності історичного центру Києва та чекаємо, що найближчим часом усі залучені сторони зосередяться на завершенні процесу узгодження оновленого проекту готелю зі зниженими техніко-економічними параметрами», - передав позицію компанії та інвесторів генеральний директор «Маркон» Валерій Павлюк.

Довідка

ПП «Маркон» здійснює будівництво готельно-ресторанного комплексу з підземним паркінгом на орендованій з 2006 року земельній ділянці за адресою Андріївський узвіз, 14-16 площею 19,85 соток. Зведення об'єкту відбувається на підставі дозволу на будівництво від 2010 року та проектно-дозвільної документації, погодженої в період 2007-2020 років у відповідності до чинного законодавства.

Проект та його місце в архітектурному контексті включають усі необхідні узгодження Державної служби з питань національної спадщини (09.04.2010), Головного управління охорони культурної спадщини КМДА (23.09.2009), Державного історико-архітектурного заповідника «Київ Стародавній» (24.09.2009), Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (06.04.2010), а також Міністерства культури України.

Будівельно-монтажні роботи з інженерного захисту територій, будівель і споруд на об'єкті виконуються під наглядом КП «СУППР» відповідно до технічних умов та нормативів коштами забудовника. Ступінь готовності об'єкту на сьогодні, за даними Бюро технічної інвентаризації, становить 19,3%.

Від протистояння до компромісу

Активні інженерно-будівельні роботи на об'єкті розпочато в 2011 році перенесенням та заміною застарілих мереж і комунікацій. Зведення протизсувних споруд та дренажних систем відбувалося з початку 2016 року.

Практично синхронно виникла громадська ініціатива про дострокове розірвання договору оренди з компанією «Маркон» на підставі нібито порушень забудовником висотності фасаду в охоронній зоні.

Так, на початку 2018 року Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА видав припис про призупинення будівельних робіт. Однак незаконні дії й рішення контролюючих органів були оскаржені забудовником в судовому порядку.

Незважаючи на те, що рішеннями судів було підтверджено відповідність законодавству архітектурно-планувального завдання та інших документів дозвільного характеру, виданих Департаментом містобудування та архітектури КМДА, в другий половині 2018 року будівельні роботи зі зведення готелю та протизсувних споруд були фактично заблоковані. Причиною стало фізичне захоплення будівельного майданчика і монтажного крана радикально налаштованими громадянами.

Згодом баштовий кран і дизель-генератор були демонтовані і вивезені, попри вичерпні ухвали судів, якими було заборонено перешкоджати роботі баштового крана, яким «Маркон» користувався на будівництві готельного комплексу, а також в цілому проведенню будівельних робіт на Андріївському узвозі, 14-16.

Градус конфлікту досягав точки кипіння. У цій ситуації Мер Віталій Кличко виступив з ініціативою арбітражу в інтересах якнайшвидшого досягнення балансу інтересів міста й компанії-забудовника.

Наприкінці 2018 року в КМДА було проведено низку засідань робочої групи з участі міського голови Віталія Кличка, його заступників, керівників профільних департаментів КМДА, громадської ініціативної групи та представників ПП «Маркон».

Мер зазначив, що не бажає чергового недобуду в центрі столиці, проте наполягає на досягненні компромісу, пропонуючи забудовникові знизити поверховість фасадної частини готелю, змінити проектне рішення й повторно вийти з ним на містобудівну раду.

Попри те, що проект пройшов усі передбачені законом громадські слухання, про що свідчить протокол Подільської РДА №1/75 від 28.03.2008, отримав позитивний висновок держекспертизи та містобудівної ради, якими затверджено поверховість і фасадний дизайн будови, директор проекту Валерій Павлюк підтримав позицію Мера, запропонувавши юридично значущий крок - «Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння». Кожна сторона в ньому бере на себе відповідні зобов'язання:

- забудовник іде на зниження поверховості фасаду до 12 м. і представляє громадськості та органам самоврядування оновлений макет споруди. У разі схвалення зобов'язується завершити об'єкт впродовж півроку й відновити благоустрій вулиць Флорівська й Андріївський узвіз;

- активісти зобов'язуються припинити дії з перешкоджання законним будівельним роботам і фізичний вплив на будівельників;

- мерія виступає між ними арбітром і контролює виконання сторонами взятих на себе зобов'язань.

Незважаючи на численні судові рішення на свою користь і неуникненні фінансові втрати, забудовник пішов на компроміс, переглянувши техніко-економічні показники об'єкта (ТЕП), включно зі зниженням поверховості та значним зменшенням номерного фонду.

«Рішення суду, проголошене іменем України, яким відновлено дозвіл на будівництво готелю, є для нас незаперечним фактором дотримання Конституції і Законів України. Але визначальним чинником в даному випадку для завершення проекту є консенсус бізнесу, влади та київської територіальної громади. Адже йдеться про громадську злагоду та архітектурну гармонію історичного центру Києва», - наголосив Павлюк.

На початку 2019 року компанія «Маркон» надала на розгляд містобудівної ради оновлений проект, що враховує як новий дизайн фасаду, так і більш компактну висотність об'єкта.

«Ми зробили крок в інтересах діалогу і сподіваємося, що Мер столиці Кличко та оновлена Київрада підтримають бізнес у прагненні надати місту корисний об'єкт туристичної інфраструктури, спроможний стати гідною прикрасою історичного Подолу, а не ще одним кричущим довгобудом», - резюмував Павлюк.

«Маркон» офіційно заявляє, що внаслідок швидкого узгодження з боку КМДА оновлених ТЕП, забудовник зробить всі необхідні кроки, щоб вже влітку 2021 року здати в експлуатацію новий статусний інфраструктурний об'єкт, органічно вписаний в ландшафт історичного центру.

«Робота Мера Кличка об'єктивно оцінена виборцями Києва, що забезпечило йому абсолютну перемогу в першому турі. Впевнений, це стане достатнім стимулом для підтримки столичною владою бізнесу щодо створення робочих місць, розвитку туристичної та транспортної інфраструктури і процвітанню нашого міста загалом. Компанія «Маркон» сприятиме досягненню цих цілей», - заявив Павлюк.

ОСТАННЄ

Чи потрібен SIEM малому та середньому бізнесам?

"Шахтар Сталеві": історія, досягнення та шлях команди ветеранів

ОТП БАНК адаптував програми автокредитування під потреби клієнтів: будь-яку машину з пробігом можна купити за день

УВКБ ООН та Міністерство соціальної політики відкрили відремонтований корпус санаторію із соціальними послугами для підтримки вимушено переміщених та постраждалих від війни людей

Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету

Forbes Ukraine організовує форум НадЛюди 2025, де оголосить Найкращого роботодавця року

Відкриття рахунку в цінних паперах тепер доступне у застосунку OTP Bank UA

Співробітники Київстар та інклюзивна пекарня Good Bread реалізували ініціативу «Підвішені паски для військових»

Київський Безпековий Форум 2025: єдність заради перемоги та миру

Порошенко передав військовим ще три комплекси протидії технічним розвідкам

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА