17:43 14.05.2021

VR Capital Group висловлює незгоду з постановою Печерського районного суду про призупинення виконання рішення Верховного Суду

3 хв читати

Київ 14 травня 2021р. 20 квітня 2021 року Верховний Суд України поклав край багаторічним судовим спорам з приводу простроченої заборгованості АТ "Українська залізниця" ("УЗ"), наказавши державній компанії виплатити VR Global Partners, L.P. ("VRGP") повну суму боргу.

Слідуючи цьому рішенню, і в суворій відповідності з законом, Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження щодо УЗ і заарештувала її банківські рахунки на суму, належну до сплати VRGP. На цьому питання мало би бути закрито.

Однак, VRGP стало відомо, що Печерський районний суд виніс неопубліковану постанову від 9 березня 2021 року по справі № 757/10733/21-к про заборону списання грошових коштів з рахунків УЗ в задоволення будь-яких вимог VRGP. Судове слухання у Печерському суді пройшло без повідомлення VRGP.

Підстави для розгляду справи Печерським районним судом не піддаються розумінню. УЗ заявила, що продаж її боргів VRGP була недійсною, оскільки VRGP не має в Україні ліцензії на участь у факторинговій діяльності. Насправді, процес продажу був схвалений НБУ, сама угода являла собою продаж кредиту, що явно відрізняється від юридичного визначення факторингу, і VRGP в будь-якому випадку відповідно до її статуту дозволено займатися факторингом. Більше того, недавнє рішення Верховного суду в окремій справі повністю підтримує позицію VRGP в цьому відношенні.

Коментуючи рішення Печерського районного суду, Річард Дейтц, президент VR Capital Group Ltd., сказав: "Аномальна ситуація, при якій суд першої інстанції фактично скасовує або визнає недійсним рішення Верховного Суду є явним і кричущим зловживанням судовою владою. Те, що така спроба виставити на посміховисько судову систему України може бути ініційована її найбільшим державним підприємством, є ще одним свідченням провалу корпоративного управління, що стримує інвестиції в країну. На жаль, боротьба за верховенство закону в Україні ще не виграна".

VR Global Partners, L.P. ("VRGP") — це інвестиційний фонд, яким керує VR Advisory Services Ltd ("VRASL"). VRASL зареєстрований в Американській комісії з цінних паперів та бірж як інвестиційний радник, а VR Advisory Services (UK) LLP, субпідрядний радник з питань інвестицій VRGP та деяких інших фондів, уповноважений Управлінням фінансової поведінки Великої Британії. VRGP був створений у травні 1999 року і протягом свого існування став лауреатом понад 15 галузевих нагород у Нью-Йорку та Лондоні, включаючи минулорічну премію EuroHedge за довгострокові результати (20 років) серед глобальних макрофондів, що спеціалізуються на інвестиціях з фіксованим доходом та відносною вартістю.

VR Capital — це міжнародна фірма з управління активами, яка обслуговує клієнтську базу інституційних інвесторів з приблизно 5 млрд доларів США в активах інвесторів, що управляються за допомогою об’єднаних фондів. VR Capital — один з найбільших західних інвесторів в Україну, портфель авуарів якого перевищує 1 млрд доларів. Маючи понад 22-річний досвід роботи, VR Capital фокусується на інвестиціях у ринки, що розвиваються, та у розвинені ринки. Фірма працює через свої головні офіси в Нью-Йорку та Лондоні, і понад 98 % активів, що перебувають під її управлінням, пов’язані з інвесторами в США та Західній Європі.

Для додаткової інформації звертайтесь за номером +380 95 618 1564

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Звіт УВКБ ООН про глобальні тренди свідчить про те, що кількість примусово переміщених людей у світі зросла до рекордних 82,4 мільйонів

Колаборація NAI Ukraine та Асоціації коворкінгів України

Бізнес вимагає від держави рішучих дій стосовно підтримки експорту України

Порушення закону і узурпація влади: правозахисники розкритикували санкційні списки РНБО

Технічне обслуговування від АТ "Дніпропетровськгаз" за акційною ціною

Міністерство соціальної політики інформує про стан опрацювання питання перепризначення житлових субсидій на наступний період

"Донбасенерго" підтримує рішення НКРЕКП щодо перегляду цінових обмежень на ринках електроенергії РДН і ВДР

Де у Львові готують смачну піцу - Піца від Ла Фамілії

З початку року фахівці  "Хмельницькгазу" виявили 44 крадіжки блакитного палива

АТ "Запоріжгаз" провів контрольну фіксацію показань лічильників у 30 тисяч клієнтів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА