17:36 03.06.2021

Світ без відходів у Великодимерській територіальній громаді

2 хв читати

У Великодимерській ОТГ Броварського району Київської області запроваджено систему роздільного збору відходів та побудовано сортувальну лінію за підтримки Фундації Кока-Кола.

Мешканці Великодимерської ОТГ переходять на роздільне збирання відходів. Всеукраїнська Екологічна Ліга за фінансової підтримки фундації Кока-Кола у тісній співпраці з громадою запустила проєкт зі сталого управління відходами у 12-ти населених пунктах Великодимерської ОТГ.

Для багатоквартирних будинків та комунальних установ Великодимерської ОТГ було придбано та встановлено 35 контейнерів об’ємом 1,1 м3 для різного типу матеріалів. Мешканці приватних будинків отримали 10 000 спеціальних пакетів для роздільного збору відходів, які можна безкоштовно здати на переробку, таким чином зменшуючи обсяг сміття з оплатною утилізацією. Плата за вивезення стягується лише за невідсортовані відходи домогосподарств, що дає змогу мешканцям відповідально управляти кількістю утворюваних відходів. У рамках проєкту Всеукраїнська Екологічна Ліга також провела інформаційну освітню кампанію та конкурс «Нові пластикові скарби» серед 22-х шкіл у 12-ти насалених пунктах громади.

Роздільний збір відходів має сенс лише тоді, коли надалі відсортовані матеріали (склобій, макулатура, полімери різних типів) потраплятимуть на переробку у вигляді вторинної сировини. Нова сортувальна станція розділятиме їх на 8 фракцій та відправлятиме на відповідні переробні підприємства: паперово-картонний комбінат, склозавод та фабрики з виготовлення полімерних виробів. Сортувальна лінія створює 8 нових робочих місць та має добову потужність сортування 180 м3. Це перша сортувальна станція на Броварщині. Голова Великодимерської ОТГ Анатолій Борисович Бочкарьов повідомив, що виступає також за співпрацю з іншими ОТГ району. «Запровадження роздільного збору відходів з їх досортуванням на нашій потужній лінії – це вступ у нову еру для нашої громади, це можливість надавати послуги нашим сусідам з  досортування зібраних відходів та приклад спільної роботи зі всесвітньовідомою компанією Кока-Кола на благо наших людей», повідомив він. 

Директор зі зав’язків з громадськістю та державними установами «Кока Кола Беверіджиз Україна» Андрій Бублик прокоментував: «Ми раді, що Всеукраїнській Екологічній Лізі вдалося започаткувати роздільний збір вторинної сировини та відкрити першу сортувальну станцію на Броварщині. Цей проєкт є добрим прикладом запровадження європейської моделі управління відходами упаковки. Саме такий підхід просуває Організація розширеної відповідальності виробників, одним із засновників якої є наша компанія».

Кока-Кола поставила собі за мету до 2030 року збирати і переробляти у світі стільки ж упаковки, скільки вона випускає на ринок.


 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА