13:50 09.06.2021

В українських підприємств є 2 тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі

2 хв читати

Міжнародна політика завжди впливає на бізнес. Це так само неминуче як смерть та податки. 

Дії режиму Лукашенко не пройшли безслідно. Примусова посадка літака європейської авіакомпанії на своїй території начебто під приводом терористичної атаки була сприйнята цивілізованим світом власне як тероризм.

США вже відновили санкції проти 9 ключових білоруських компаній, які фінансують режим Лукашенка. А тепер чекаємо зустріч очільників МЗС країн Європи, які ухвалять 21 червня у Люксембурзі економічні санкції щодо Білорусі. А яка ж буде реакція українських підприємств, які співпрацюють з цими дев’ятьма компаніями? Очевидно, вони мали би переорієнтуватись на інші ринки, інакше стануть токсичними. 

Від 3 червня Міністерство фінансів США поновило дію санкцій щодо 9 білоруських підприємств, які підозрюються у фінансуванні режиму Лукашенка. Це Білнафтохім, Білнафтохім США, Нафтан, Білоруський нафтовий торговий дім, Білшина, Гродно Азот, ГродноХімволокно, ВАТ “Лакокраска”, ВАТ “Полоцьк-Скловолокно”. Американським фізичним та юридичним особам заборонено з ними працювати, інакше вони теж попадуть під санкції.

Європейський Союз від 4 червня заборонив білоруським літакам приземлятись в аеропортах ЄС, більше обмежень оголосять після люксембурзької зустрічі очільників МЗС, яка відбудеться 21 червня 2021.  Міністри закордонних справ країн-членів ЄС розроблять проміжний список санкцій щодо фізичних і юридичних осіб Білорусі, а ймовірно в липні санкції проти режиму Лукашенка  будуть далі розширені.

Відповідно, Україна має якнайшвидше запровадити ідентичні санкції проти Мінська, інакше вітчизняні підприємства, які ведуть діяльність з білоруськими, потраплять під так звані вторинні санкції. Ці обмеження передбачають блокування валютних рахунків та інші заходи проти компаній,  які торгують з підсанкційними білоруськими підприємствами, надають їм транспортні послуги чи є їхніми підрядниками. Отже, українські підприємства, що співпрацюють з білоруськими «спонсорами режиму Лукашенка» автоматично стають «токсичними» та приреченими на вторинні санкції та відмову міжнародних партнерів укладати угоди з такими підприємствами.

Ймовірно, що Європейський Союз застосує санкції до тих самих підприємств, до яких вже діють санкції США.  А Україна, яка наразі доєдналась до авіа-санкцій ЄС -  закрила свій повітряний простір для білоруських літаків і припинила з країною авіасполучення, доєднається і до економічний санкцій проти Білорусі. Економічні санкції наразі тільки обговорюються, проте, вірогідно, одразу після прийняття санкцій ЄС український Уряд приєднається до них на підтримку західних союзників  і для захисту вітчизняних підприємств від можливих вторинних санкцій. Отже, українському бізнесу слід готуватися до цих змін.

А залишилось не так багато, лише 2 тижні.

Тарас Семенюк,

експерт з міжнародної політики. 

Пост з заявою: https://www.facebook.com/taras.semenyuk.35/posts/10159699259324994

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА