16:33 05.09.2021

Епіцентр виділить 1 000 000 грн на відновлення костелу Святого Миколая

2 хв читати
Епіцентр виділить 1 000 000 грн на відновлення костелу Святого Миколая

 

Мережа торговельних центрів Епіцентр долучається до збору коштів на відновлення столичного костелу Святого Миколая, в якому сталася пожежа.

В компанії зазначили, що київський костел Святого Миколая – це не тільки видатна архітектурна споруда, але й культурна спадщина українського народу. 

«Компанія Епіцентр завжди будувала бізнес, спираючись на цінності, традиції, та національну ідентичність. Тому ми не можемо залишатись осторонь і виділяємо 1 000 000 гривень для подолання наслідків пожежі, що пошкодила одну з найвидатніших національних пам’яток України», - підкреслили в компанії.

Нагадаємо, що пожежа в костелі Святого Миколая сталася у п’ятницю, 3 вересня, близько 10 години вечора. В результаті інциденту жертв та постраждалих немає, проте були суттєво пошкоджені унікальний орган, частина приміщень концертної зали, а також покрівля та внутрішнє оздоблення споруди. За попередньою інформацією українського МВС, причиною пожежі стало займання електропроводки всередині дерев’яного корпусу органу. 

На щастя, завдяки своєчасним та професійним діям українських пожежників опорні перекриття будівлі не постраждали, тому загроза для конструкції костелу відсутня. В той же час, за оцінками міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, для реставрації споруди можуть знадобитися мільйони гривень. 

Довідка. Костел Святого Миколая у Києві було побудовано у 1899-1909 роках з ініціативи місцевої римо-католицької громади. Розробка і будівництво споруди виконувались під керівництвом відомого київського архітектора В. Городоцького. Костел був побудований у стилізованих готичних формах з високими стрілчастими вежами та шпилями, а всередині прикрашений настінним розписом та вітражами. З 1980 року будівля стала використовуватися у якості концертної зали Будинку органної та камерної музики. 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА