18:54 28.10.2021

Захистимо дітей в Інтернеті

3 хв читати

Діти та підлітки – активні користувачі Інтернету. Крім величезної кількості можливостей, Інтернет несе і безліч ризиків. Зробити їхнє перебування онлайн безпечнішим, навчити їх орієнтуватися в кіберпросторі — важливе завдання для їхніх батьків та вчителів.

У зв’язку з цим Торгово-промислова палата України, Академія цифрового розвитку та Київська Мала академія наук, за підтримки  Google-Україна та Міністерства освіти і науки України 28 жовтня провели відкритий онлайн-захід "Всеукраїнська онлайн-майстерня з цифрового громадянства й безпеки" в рамках Місяця кібербезпеки.

Участь взяли понад 1200 педагогів із усієї України, яким були презентовані оновлення цифрових інструментів Google Workspace for Education та новий “Посібник із безпеки дітей в інтернеті”. Завдання посібника полягає в тому, щоб надати необхідні ресурси для навчання безпеки в Інтернеті та громадянської відповідальності батькам та вчителям.

 "Кібербулінг, секстинг, грумінг, сексторшн, заборонений контент, спілкування з незнайомцями в соцмережах, шкідливі програми — це далеко не повний перелік загроз, на які наражаються діти в інтернеті. За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. За інформацією ООН, 70,6% користувачів інтернету від 15 до 24 років піддаються небезпеці залякувань та переслідувань", - повідомив віце-президент Київської ТПП, голова Антикризового центру кіберзахисту бізнесу при ТПП України Володимир Коляденко.

Захід проходив вже 4 рік поспіль. За цей час пройшли навчання у 2018 році 200 вчителів, у 2019 - 752, у 2020 - 1100. Цього року зареєструвалось понад 1200 учасників.

Артур Селецький - заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства освіти і науки України, закликав всіх батьків та педагогів потурбуватися про дітей та учнів.

"Міністерство освіти і науки України намагається відслідковувати останні тенденції цифрового середовища та підвищувати обізнаність батьків, учителів та дітей щодо можливих ризиків, тому постійно працює над випуском оновленої інформації у вигляді буклетів, посібників чи відео. На сайті міністерства також є розділ "Безпеки дітей в Інтернеті", який подає перелік контактів куди варто звернутися після інциденту з кібератак чи кібербулінгу, а також матеріали для підвищення рівня обізнаності батьків чи вчителів. Також на платформі "Дія. Освіта" можна знайти освітній серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті", який не лише розповідає про можливості небезпеки, а й навчає дітей як уберегти від шкідливих матеріалів онлайн, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок", - заявив пан Селецький.

"Ми регулярно проводимо освітні програми та семінари з цифрової грамотності для різних категорій суспільства, в тому числі і для освітян. Нам особливо приємно, що у час глобальних і потужних викликів, таких як пандемія, наші цифрові рішення довели свою ефективність і зручність, і особливо для сфери освіти", - підкреслив Олег Якимчук - директор з питань взаємодії з органами державної влади Google – Україна.

На заході освітяни розглянули ключові принципи мережевого етикету й безпечної поведінки, отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в інтернеті, дізналися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримали можливість виконати вправи у віртуальних кімнатах разом зі спікерами.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"DeHealth" розробляє науково-правову базу цифрової економіки на користь пацієнтів

Борги побутових клієнтів ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" перевищують 462 млн грн

YASNO  втретє в лідерах рейтингу електропостачальників

Понад 1,3 тис. клієнтів "Миколаївгазу" уклали договори на технічне обслуговування газових мереж

Ощадбанк виставив на продаж житловий будинок у центрі Києва та маргариновий завод у Кіровоградській області

Американська торговельна палата в Україні вручила нагороду до Дня Подяки 2021 українським медичним працівникам

У цьому році АДС "Запоріжгазу" опрацювала  більше 52 тис. викликів

Відкрита дискусійна панель "Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій"

Відбувся VІІ Міжнародний форум виноробів і сомельє

Ferrexpo очолила рейтинг компаній, дружніх до родин серед підприємств гірничо-металургійної галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА