11:56 26.01.2022

Кому, коли й для чого потрібно здавати тест на коронавірус у 2022 році

3 хв читати
photo-2022-01-17-12-15-34

Пандемія, спровокована вірусом SARS-CoV-2, триває, і щодо її завершення наразі немає впевнених прогнозів. Аби здобути можливість під час карантину відвідувати громадські місця, подорожувати територією України, виїжджати за кордон, усі невакциновані громадяни повинні мати при собі довідку про негативний тест на ковід у Києві

За рішенням уряду, термін дії цього документа становитиме рівно 3 доби, рахуючи з  дати обстеження. Для переміщення всередині держави здавати можна:

  • ПЛР-аналіз;
  • швидке тестування.

Для закордонної поїздки потрібно пройти дослідження, обране для іноземців країною призначення. Отримати докладну актуальну інформацію можна в її консульстві (посольстві). 

Скільки коштує обстеження?

Вартість діагностики обумовлена типом тестової системи, а ще цінами на послуги самого діагностичного закладу. Наприклад, лабораторія «МЕДІЛАБС», відділення котрої є в Київській, Хмельницькій, Вінницькій областях, не бере зі своїх клієнтів доплату за забір біологічного матеріалу. Тут безплатно надають англомовний переклад довідки для виїзду до інших країн.

Тому, аби заощадити час та гроші, варто записатися в цей заклад на тест на коронавірус (Київ): ціна на всі види послуг вказана на сайті. Зазначені в прайсі суми є остаточними.

Як довго чекати на висновок?

Швидкість проведення аналізу залежить від його типу. Експрес-обстеження на вірусний антиген готове вже через 15-30 хвилин після забору зразка з носо- чи ротоглотки. 

Дослідження шляхом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) виконується значно довше. Більшість сучасних медичних центрів видає відповіді своїм клієнтам протягом 1-2 діб. Якщо довідка потрібна терміново, треба доплатити –  її видадуть через 7-12 годин.

У «МЕДІЛАБС» результати ПЛР готові вже через 6 годин для всіх без винятку пацієнтів. Додаткова плата за терміновість відсутня.

Чи буває відповідь хибною?

ПЛР дає майже на 100 % точний результат. Методика може схибити, коли пацієнт заздалегідь не підготувався. Тим, хто записався здати тест на коронавірус у Києві, варто взяти до уваги поради ВООЗ:

  • добу не пити алкогольних напоїв;
  • пів доби не лікувати горло, носову порожнину жодними лікарськими препаратами;
  • 4 години не курити;
  • 2 години не їсти;
  • не жувати жуйки, не чистити зубів, не ополіскувати ротову порожнину спеціальними засобами вранці до візиту в лабораторію.

Завдання лаборанта – дізнатись, чи всі правила підготовки виконав пацієнт. Фахівець має повідомити про можливі наслідки недотримання цих рекомендацій. Та, якщо якимись із них клієнт знехтував, запропонувати перенести діагностику на інший день. 

Експрес-тестування помиляється частіше – приблизно у 20 % випадків. Зазвичай таке трапляється, якщо аналіз зроблений через 7 і більше днів після появи симптомів захворювання. 

Ця методика ефективна лише протягом гострої фази хвороби, коли вірус активно розмножується, а кількість антигенів сягає максимуму. Тому медпрацівники, перш ніж взяти в пацієнта мазок, запитують, як давно той відчув симптоми недуги.

Як записатися на діагностику?

Класичний метод – зателефонувати до лабораторії й зареєструватися в оператора. 

У будь-який час доби зробити запис можливо на сайті діагностичного закладу, заповнивши запропоновану реєстраційну форму. 

Попередній запис – спосіб уникнути необхідності стояти в черзі. У часи пандемії це особливо актуально, адже в натовпі зростає ризик зараження коронавірусною інфекцією. 

Що робити, коли відповідь позитивна?

У цьому випадку потрібно скасувати всі поїздки, візити й піти на 14-денну самоізоляцію. Доцільно одразу ж зв’язатися із сімейним лікарем, розповісти про наявну симптоматику,  отримати рекомендації щодо лікування. 

Необхідно сказати про своє захворювання всім, хто перебував із вами в безпосередньому контакті останні кілька діб. Їм також знадобиться 2-тижнева самоізоляція. 

Дотримання цих заходів допоможе вам зберегти здоров'я – власне й близького оточення, запобігти розвиткові тяжких ускладнень COVID-19.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА