Ірпінські школярі передали для законодавців США свої пропозиції щодо надання допомоги Україні
Ірпінь - місто нескорене ворогом, але одне з тих, що найбільше відчули жахіття війни. В результаті бомбардувань, пожеж, руйнувань пошкоджень різного ступеня зазнали практично всі заклади освіти, в тому числі й дошкільної, до того ж, в місті окупантами знищено понад 300 цивільних осіб.
Тож діти закінчили навчальний рік онлайн, і тільки зараз, в рамках проекту "Відлуння руйнації" група учнів з понівечених школи №2 та ліцею міста Ірпінь №3 зібрались разом, на "Шкільний пікнік -2022", щоб провести час зі змістом, та передати свої пропозиції школярам з української діаспори США, які саме в ці дні, в рамках проведення Днів України в США, мають зустрічі з Сенаторами та Конгресменами з питань допомоги Україні.
Діти зустрілися онлайн: американські - біля Капітолія, де міститься Конгрес США , а ірпінські – біля понівечених будинків в сквері на 11-й лінії Ірпеня.
Кожного з ірпінців, хто прийшов на пікнік, війна "опалила" по своєму. Хтось був в окупації , хтось виїхав гуманітарним коридором, ризикуючи життям, а тепер повернувся, хтось залишився без житла, а хтось і без рідних.
Ми на собі відчули, що таке війна і тепер чітко розуміємо, що найбільш необхідно для перемоги України, - казали діти, і навели свої аргументи:
- потрібна зброя, щоб знищувати "рашистськи" ракети, які продовжують бомбити наші міста, і щоб вигнати окупантів з нашої землі;
- потрібно донести всьому світу правду про те, що у нас відбувається, і робити це гарною англійською, тому варто створити освітньо -коммунікаційну онлайн платформу з американськими дітьми та підлітками, щоб можна було спілкуватися, дружити, опанувати англійську мову, проходити освітні американські програми.
- також, ірпінці запропонували американським компаніям підключитися до відбудови навчальних закладів в Україні, зокрема, в місті Ірпінь … Восени в школу йти, а місто на 80 % зруйноване, тож в першу чергу житло людям будуть будувати, а на школи та садочки часу та ресурсу може просто не вистачити – пояснили вчителі та діти.
Свідчення та пропозиції ірпінських школярів є актуальним арґументом при зустрічах, що проходять зараз з Сенаторами та Конґресменами США, що організовані Українською Національною Службою Українського Конґресового Комітету США – підкреслив її керівник Михайло Савків, дуже важливо донести інформацію до кожного американського законодавця. Пан Михайло, разом із школярами діаспори, подякував присутнім за слушні пропозиції та стійкість. В свою чергу, Ірпінці подякували українській діаспорі в США за підтримку.
А на ірпінських школярів чекало частування від шеф-кухаря зруйнованого ресторану "Невинний Кіт"- фірмовий кіш-пиріг, печиво "Невинний кіт" та комбуча. Поки не відбудували наш заклад- будемо працювати онлайн, готувати наші фірмові страви "на замовлення" - зазначила власниця ресторану пані Ірина.
Музикою присутніх підтримав український бандурист, заслужений артист України Тарас Столяр. Музикант–віртуоз національного академічного оркестру народних інструментів України, який грає класику в авторський інтерпретації й на звичайній, й на єдиній в Україні електронній бандурі. З першого дня війни Тарас вступив до терроборони Києва, де зараз і проходить службу. Вперше з початку війни Тарас взяв в руки не автомат, а бандуру.
А ось випускник Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні Назарій Поліщук - навпаки, протягом цього часу, гітару тримав регулярно. І так завзято співав народжені війною пісні. Зараз я планую поступати у військове училище, щоб професійно захищати свою державу, - зазначив він.
Захід відбувався за підтримки мерії міста Ірпінь, БФ "Омріяна країна", "Агенції розвитку освітньої політики", а також мережи АЗК БРСМ "Нафта" - які вручили дітям актуальні подарунки: футбольні м’ячи, рюкзаки та ліхтарі.
- Цей захід ще раз проявив сутність нашого народу – як би вороги не намагалися знищити інфраструктуру, бізнес, культуру - ми відроджуємося як Птах Фенікс з попелу, розвиваємось, міцнішаємо і рухаємось далі до перемоги, бо з нами правда та підтримка всього світу - підкреслила Валерія Бондаренко - організатор акції та керівник проекту "Відлуння руйнації" творчого об’єднання "Slavuta", в рамках якого відбувалась подія.
Проект "Відлуння руйнації" від творчого об’єднання "Slavuta" проводить комплексні акції на підтримку зруйнованих територій. Мета проекту - через мистецтво, привернути увагу до зруйнованих знакових місць України, яким сьогодні потрібна комплексна допомога у відновленні, та вже зараз принести в ці місця дух культури. Проект поєднує мистецькі заходи з медіа фіксацією хронік війни в провідних українських ЗМІ, адресною гуманітарною допомогою та іншими волонтерським заходами, направленими на допомогу нашим військовим, цивільним, підтримку виробників локальної продукції та гастро-туристичних локацій. Також, проводить заходи, направлені на залучення на ці території міжнародної допомоги у їх відновленні.