Спеціалізований комплексний захист під час роботи
Не для кого не секрет, що багато сфер трудової діяльності можуть спричиняти негативні наслідки для здоров'я і навіть життя людини. Для безпечної роботи кожен співробітник має право отримати захисне екіпірування. Його комплектація, технічні та якісні особливості залежать від сфери застосування, індивідуальних особливостей кожного робочого процесу та зовнішнього середовища. Як правило, до захисного екіпірування можуть входити:
- Спецодяг.
- Спецвзуття.
- Захисні рукавички.
- Елементи захисту голови.
- Елементи захисту очей та обличчя.
- Елементи захисту органів слуха.
- Елементи захисту органів дихання.
- Наколінники.
- Нарукавники.
Спецодяг застосовується у багатьох галузях трудової діяльності. Існує кілька різновидів спеціалізованого одягу:
- Робочий одяг.
- Захисний одяг.
- Медичний одяг.
- Сигнальний одяг.
- Одяг для сфери обслуговування.
- Тактичний одяг.
- Одяг для силових структур.
Вибираючи спецодяг, важливо переконатися, що він підходить для вашого середовища застосування. Наприклад, одяг для захисту від низьких температур та одяг зварювальника для захисту від іскор та бризок розпеченого металу матимуть різні характеристики та захисні елементи.
Також дуже важливо переконатись у належній якості пошиття спецодягу, наявності підтверджуючих документів та офіційної гарантії від виробника. Від використаних матеріалів залежать зовнішні та якісні характеристики спеціалізованого одягу.
Спецодяг із синтетичних матеріалів володіє широкою кольоровою гамою, високою міцністю, стійкістю до механічних впливів та високим розривним навантаженням. Також одяг для роботи з синтетики абсолютно невибагливий у догляді, швидко сохне, зберігає зовнішні та якісні характеристики після численного прання. Але цей матеріал не підходить для деяких сфер, оскільки синтетичні волокна можуть накопичувати статичну енергію та викликати алергічну реакцію.
Робочий одяг з натуральних матеріалів має гарні гігроскопічні властивості. Даний матеріал не електризується, не викликає алергічних реакцій та подразнення на шкірі, пропускає вологу. У порівнянні з синтетичним матеріалом, цей вид має меншу палітру кольорів. Міцність та коефіцієнт розривного навантаження також поступається матеріалам зі штучних волокон.
Сумішові тканини – для багатьох оптимальне рішення. Сумішові матеріали являють собою оптимальне поєднання натуральних і синтетичних волокон. Синтетика впливає на міцність, зносостійкість та довговічність виробу. Завдяки натуральним волокнам у складі спецодяг комфортний в експлуатації, пропускає повітря і не створює парникового ефекту.
Залежно від сфери застосування, тканини можуть мати спеціальну хімічну обробку - різні види просочення.
Багато хто, на жаль, забуває про фурнітуру. Ці дрібні деталі також впливають на якість самого виробу та тривалість експлуатації. Як правило, фурнітура має бути з антикорозійним покриттям найвищої якості.
Також робочий одяг може мати спеціальні захисні елементи, наприклад, світловідбивну стрічку або кант для посилення видимості у погано освітлених місцях.
Робочий одяг для захисту від низьких температур зазвичай має додаткову підкладку або утеплювач. Види утеплювачів:
Ватин – давно застосовується як утеплювач для зимового одягу. Цей матеріал має велику вагу і може накопичувати вологу. Не довговічний, може піддаватися деформації.
Синтепон – синтетичний матеріал, який є більш стійким до деформації, порівняно з ватином. Може накопичувати статичну електрику та викликати алергію.
Синтоватин – сумішевий матеріал, що має широку колірну гаму, може накопичувати статичну енергію.
Силікон – дуже термочутливий матеріал, що може втрачати свої характеристики при неправильному зберіганні та експлуатації.
Фліс – як правило, використовується як підкладка. Не має таких захисних характеристик, як вище перераховані наповнювачі.