17:42 26.05.2023

Саміт НАТО у Вільнюсі має стати переломним моментом, - Київський безпековий форум закликає НАТО невідкладно надати Україні членство

2 хв читати
Саміт НАТО у Вільнюсі має стати переломним моментом, - Київський безпековий форум закликає НАТО невідкладно надати Україні членство

З повним текстом позиційного документу можна ознайомитися тут:
українською
англійською.

 

Північноатлантичний альянс на майбутньому саміті у Вільнюсі має прийняти політичне рішення запропонувати Україні членство в НАТО і почати переговори про вступ.

Про це йдеться у комплексному позиційному документі Київського безпекового форуму "Боротьба за НАТО", який було представлено під час 15-го щорічного КБФ, заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

"Головною перешкодою на шляху України до НАТО впродовж багатьох років був брак політичної волі з обох сторін", - зазначається у документі.

"Замість прийняття України – історичного кроку, який би забезпечив спільну безпеку і зупинив зростаючі геополітичні та військові амбіції Росії – багато політичних лідерів обрали за краще відкласти і залишити таку перспективу на невизначене майбутнє. Це виявилося трагічною помилкою", - наголошує КБФ.

"Війна все змінила. Національний опір України проти агресії Росії зробив реальний прорив у безпековому мисленні Альянсу. Україна довела, що є опорою спільної безпеки", - сказано у документі.

Автори підкреслюють, що тепер вже ніщо не може підмінити членство України в НАТО – "жодні спеціальні формати чи тимчасові безпекові домовленості".

Київський безпековий форум наголошує на необхідності швидко переходити від слів до дій і сподівається, що саміт НАТО у Вільнюсі стане переломним моментом в питанні членства України в Альянсі.

У документі міститься заклик до союзників прийняти політичне рішення запропонувати Україні членство та почати переговори про вступ. Крім того, розпочати переговори в рамках Альянсу про надання Україні гарантій, подібних до гарантій колективної оборони Статті 5 на період до приєднання до НАТО.

"Без однозначної чіткості в питанні вступу України до Альянсу ми ризикуємо отримати нескінченну війну в Європі, а питання членства України в НАТО замість того, щоб стати основоположним елементом нової європейської архітектури безпеки знову стане предметом торгів під час політичних переговорів", - підкреслюється у документі.

Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", - головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА