20:07 05.09.2023

Справжня причина обшуків у в.о мера Чернігова Ломако – залякування та політичний тиск

2 хв читати

Справжня причина обшуків у в.о мера Чернігова Олександра Ломако – спроба залякування та політичного тиску на міську владу. Це продовження спроб паралізувати Чернігів і небезпечний прецедент руйнування демократії в Україні, попри застереження G7 та Європарламенту. Про це йдеться в заяві партії “УДАР Віталія Кличка”.

“Сьогодні вранці силовики СБУ прийшли з обшуком до квартири, в.о. міського голови Чернігова, представника команди УДАРу Олександра Ломака. Підставою для обшуку стало рішення Шевченківського суду міста Києва, який знаходиться за сотні кілометрів від Чернігова. Формальною причиною приходу силовиків було з’ясування деталей офіційного проєкту Міжнародного комітету Червоного Хреста з відновлення обладнання Чернігівської ТЕЦ. Варто зазначити, що цей проєкт фінансується, реалізується та координується виключно Червоним хрестом! Міська влада не бере участі ані в розподілі коштів, ані у проведенні робіт”, - йдеться в заяві  партії “УДАР Віталія Кличка”.

В партії наголошують, що в реальності, причиною обшуку є політичні мотиви.

“Очевидно, що реальна причина обшуку – це чергова спроба залякування та політичного тиску на міську владу Чернігова. Обшуки в Олександра Ломака – продовження  ланцюга відсторонення мера Владислава Атрошенка, спроб паралізувати Чернігів, коли тотальним погрозам, обшукам, оголошенням підозр піддалася вся Чернігівська міська рада та комунальні підприємства, до повного підкорення місцевого самоврядування. Нищення місцевого самоврядування в Чернігові є небезпечним прецедентом руйнування демократії в країні”, - зазначають в УДАРі.

В заяві партії також зазначається, що цей прецедент політичного переслідування матиме міжнародні наслідки.

“Цього не розуміє світ. Посли G7 та Європарламент у своїй резолюції застерегли центральну владу від тиску на місцеве самоврядування. Саме розвинуте місцеве самоврядування є ключовим у повоєнному відновленні країні та євроатлантичної інтеграції України. Ця практика є ганебним прикладом паплюження демократичних принципів, які зараз відстоює Україна. Це небезпечний приклад тиску, який руйнує країну. Цього не пробачить країна – громадяни дадуть свою оцінку. Партія “УДАР Віталія Кличка” вимагає від влади зупинити знищення місцевого самоврядування в країні”, - резюмується в заяві партії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА