16:48 08.02.2024

СПРАВА "ДЕЛЬТА БАНКУ": адвокати Миколи Лагуна намагаються перевести справу у Печерський суд, де раніше вже були застосовані правки Лозового для закриття інших проваджень

2 хв читати
СПРАВА "ДЕЛЬТА БАНКУ": адвокати Миколи Лагуна намагаються перевести справу у Печерський суд, де раніше вже були застосовані правки Лозового для закриття інших проваджень

У п'ятницю, 9 лютого, об 11:50 Київський апеляційний суд розгляне клопотання захисту екс-власника "Дельта Банку" Миколи Лагуна про направлення кримінального провадження щодо привласнення коштів "Дельта Банку" (cправа № 761/25125/23) з Шевченківського районного суду до Печерського районного суду м. Києва.

Раніше саме у Печерському суді слідча суддя Івлєва Т.В. у жовтні 2022 року винесла ухвалу, в якій зобов’язала уповноваженого прокурора прийняти постанову про закриття провадження щодо підозрюваного Лагуна М.І., застосувавши так звані "правки Лозового". Генеральна прокуратура продовжує оскаржувати цю ухвалу.

Нагадаємо, в епізоді, що розглядається Шевченківським районним судом у межах справи № 761/25125/23, Національна поліція зібрала докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку у злочинній змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольної юридичної особи. Цей епізод є частиною ширшої справи про розтрату 1 млрд 144 млн грн (149 млн дол.), що інкримінується колишньому голові спостережної ради та власнику Миколі Лагуну та топ-менеджерам "Дельта Банку".

У жовтні 2023 року Микола Лагун був оголошений у розшук Шевченківським районним судом м. Києва в іншій кримінальній справі (№ 761/8406/23), у якій він виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол. США. Раніше у червні 2023 року, коли Микола Лагун вперше взяв участь у судовому засіданні у форматі відеоконференції, його адвокати визнали, що він перебуває за межами України, в Республіці Австрії.

Довідково: У березні 2015 року Національний банк України відніс АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, а у жовтні того ж року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Як стверджує ФГВФО, збитки банку були спричинені виведенням з нього активів, починаючи з 2011 року, шляхом кредитування пов’язаних компаній в Україні та перерахування ними отриманих коштів за кордон за фіктивними контрактами. Ці дії призвели до неплатоспроможності банку у 2015 році та нестачі коштів для розрахунку з його кредиторами під час виведення установи з ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Офіційна заява Sense Bank

Заява "Європейської Солідарності"

УВКБ ООН та Міністерство економіки України зміцнюють співпрацю задля посилення економічної інтеграції та підтримки переміщених людей і осіб, які повертаються

Презентація полісі аналітики щодо ветеранського бізнесу в Україні

Як криптовалюта змінює наше життя

12 лютого Українська Плодоовочева Асоціація проведе Міжнародну конференцію «Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси»

Світ має дотримуватися зобов’язань щодо підтримки народу України

"Глобино" спростовує чутки про закупівлю російської продукції та обшуки на підприємствах"

Громадська організація UA та Українській Міжнародний Інститут Відновлення передали генератори від фінських партнерів для підтримки освітніх установ в Україні

На Дія.Освіта стартує освітній серіал для підтримки розвитку Рад ВПО в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА