14:22 22.04.2024

Як прищі призводять до появи шрамів

4 хв читати

Реклама

Прищі - це поширена проблема шкіри, з якою стикаються багато людей, особливо підлітки та молоді дорослі. Хоча прищі часто сприймаються як косметична проблема, вони можуть мати серйозні наслідки для здоров'я шкіри, включаючи появу шрамів. У цій статті ми розглянемо, як прищі призводять до утворення шрамів і що можна зробити, щоб запобігти їх появі.

acne-7139659-1280

Що таке прищі?

Прищі - це запальне захворювання шкіри, яке виникає, коли пори забиваються надлишком шкірного сала, відмерлими клітинами шкіри та бактеріями. Це призводить до утворення вугрів, папул, пустул і кіст. Прищі найчастіше з'являються на обличчі, шиї, грудях, спині та плечах - ділянках шкіри з найбільшою кількістю сальних залоз.

Як прищі призводять до появи шрамів?

Коли прищі запалюються та інфікуються, вони можуть пошкоджувати навколишні тканини шкіри. Якщо запалення проникає глибоко в дерму (середній шар шкіри), це може призвести до утворення шрамів. Існує два основних типи шрамів від прищів:

 1. Атрофічні шрами - заглиблення на шкірі, які виникають внаслідок втрати колагену під час загоєння прищів.
 2. Гіпертрофічні або келоїдні шрами - підвищені, щільні ділянки шкіри, які утворюються через надмірне виробництво колагену під час загоєння.

Фактори ризику утворення шрамів від прищів

 1. Тяжкість прищів: чим серйозніші прищі, тим вищий ризик появи шрамів.
 2. Тривалість запалення: чим довше прищі залишаються запаленими, тим більша ймовірність утворення шрамів.
 3. Генетична схильність: деякі люди мають генетичну схильність до утворення шрамів.
 4. Неправильне лікування прищів: видавлювання або травмування прищів може збільшити ризик появи шрамів.

Якщо ви страждаєте від тяжких форм акне і турбуєтеся про можливість утворення шрамів, варто звернутися до дерматолога. Фахівець може призначити ефективні методи лікування, такі як ретиноїди (наприклад, Акнетин), які допомагають контролювати прищі та запобігати появі шрамів, купити Акнетин 16 мг можна за рецептом лікаря в аптеці.

Профілактика утворення шрамів від прищів

Щоб запобігти утворенню шрамів від прищів, дуже важливо вчасно розпочати лікування. Чим раніше ви звернетеся до дерматолога і почнете відповідну терапію, тим менший ризик того, що прищі залишать після себе сліди на шкірі. Крім того, необхідно уникати спокуси видавлювати або травмувати прищі, оскільки це може лише погіршити запалення та збільшити ймовірність появи шрамів.

Ще один важливий аспект профілактики - це захист шкіри від сонячних променів. Ультрафіолетове випромінювання може не тільки погіршити зовнішній вигляд вже наявних шрамів, але й спровокувати появу нових. Тому обов'язково використовуйте сонцезахисні засоби з високим SPF, особливо на ділянках шкіри, схильних до прищів.

Нарешті, не варто недооцінювати важливість здорового способу життя. Збалансоване харчування з достатньою кількістю свіжих овочів, фруктів і цільних зерен, а також обмеження споживання жирної та солодкої їжі, може допомогти підтримувати здоров'я шкіри зсередини. Крім того, регулярний і достатній сон, а також ефективні методи боротьби зі стресом, такі як медитація або вправи на розслаблення, можуть зміцнити імунітет і зменшити ризик запальних процесів у шкірі.

Лікування шрамів від прищів

Якщо шрами від прищів вже утворилися, існують методи їх лікування та корекції. Вибір методу залежить від типу та тяжкості шрамів. Ось деякі з найбільш поширених варіантів:

 1. Ретиноїди: місцеві або пероральні ретиноїди (такі як Акнетин) можуть допомогти зменшити атрофічні шрами, стимулюючи вироблення колагену.
 2. Хімічні пілінги: процедури з використанням альфа- або бета-гідроксикислот можуть покращити текстуру шкіри та зменшити дрібні шрами.
 3. Мікродермабразія: механічна ексфоліація верхнього шару шкіри може допомогти зменшити дрібні атрофічні шрами.
 4. Лазерна терапія: різні типи лазерів можуть використовуватися для покращення текстури шкіри та зменшення як атрофічних, так і гіпертрофічних шрамів.
 5. Ін'єкції: введення наповнювачів (таких як гіалуронова кислота) або стероїдів може допомогти згладити атрофічні або гіпертрофічні шрами відповідно.

Важливо пам'ятати, що лікування шрамів від прищів - це процес, який потребує часу та терпіння. Необхідно проконсультуватися з дерматологом, щоб підібрати найбільш підходящий метод лікування для вашого типу шкіри та виду шрамів.

Висновок

Прищі - це не просто косметична проблема, вони можуть призвести до утворення шрамів, які впливають на здоров'я та зовнішній вигляд шкіри. Розуміння того, як прищі призводять до появи шрамів, і вжиття заходів для їх профілактики та лікування, може допомогти зберегти здоров'я та красу вашої шкіри. Якщо ви страждаєте від тяжких форм акне, не соромтеся звернутися до дерматолога, який допоможе підібрати ефективні методи лікування.

 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА