19:45 26.11.2024

Як вибирати й вирощувати насіння помідорів

3 хв читати

Помідор – популярний овоч серед українських городників та фермерів. Його вживають у їжу свіжим, додають до салатів, солять, маринують, консервують. Щоб отримати хороший урожай, важливо правильно вибрати насіння та придбати його у перевіреного постачальника.

Культивувати цю рослину в нашій країні почали наприкінці 18 – на початку 19 століття на півдні, де більше тепла. З часом з’явилося багато сортів, у тому числі гібридних, які є більш стійкими до негативних факторів. Придбати різноманітні типи з доставкою пропонує інтернет-магазин насіння https://vesnodar.com.ua/ua.

Які існують різновиди

За десятиліття селекції вдалося отримати багато різноманітних сортів, які найкраще підходять для соління, маринування та інших варіантів обробки. Помідори відрізняються між собою за кольором, серед них є не тільки насичено червоні, а й рожеві, помаранчеві, жовті тощо. Справжні гурмани вибирають сорти з двоколірним забарвленням.

Плоди також бувають різними за розміром і формою. Можна вибрати округлі, овальні, оригінально виглядають перцеподібні, серцевидні, ребристі. Останні томати відрізняються багатокамерною структурою та привертають увагу незвичайним зовнішнім виглядом. Для вживання в їжу часто купують черрі – це найменший різновид вагою до 30 гр.

Більш поширеними та універсальними в Україні є середньоплідні сорти. Цей тип помідорів важить від 100 до 200 грамів, їх можна використовувати для вживання в їжу або обробки, в тому числі приготування томатної пасти. Найбільш крупні сорти називають «біф» – це плоди, що важать більше ніж 300 гр, а в деяких випадках можуть виростати й до 800 гр.

Як правильно вибрати

Перш ніж придбати той чи інший сорт, потрібно визначити, в яких умовах і для чого його планується вирощувати. Всі існуючі різновиди поділяються на такі типи:

  • низькорослі або детермінантні. Це томати кущового типу, які найкраще ростуть у відкритому ґрунті, а не в теплиці. Рослини виростають не більше 80 см у висоту, й чудово підходять для аграріїв-початківців, адже досить прості в догляді;
  • високорослі або індетермінантні. Це сорти, які не мають обмежень за розростанням і можуть досягати дуже великої висоти. Часто стебла виростають до 2 або навіть 3 метрів. За рахунок цього їх зручно вирощувати на невеликій площі, й отримувати хороші врожаї. Проте такі помідори потребують підв’язування й пасинкування;
  • середньорослі, або напівдетермінантні. Виростають до 1,5 метра у висоту, за властивостями схожі одночасно на кущові й високорослі. Універсальні, підходять для вирощування у відкритому ґрунті, теплиці тощо. Деякі сорти, подібно до високорослих, також потребують періодичного пасинкування та підв’язування.

Має значення також група стиглості того або іншого типу томатів. Якщо хочеться зібрати урожай раніше, краще віддати перевагу ультрараннім або раннім різновидам. До таких відносяться, наприклад, гібриди Айвенго, Ляна, Супернова. Є й більш пізні типи, які збирають вже після того, як перестають плодоносити ранні.

Важливо також враховувати призначення, а саме, для чого ви хочете вирощувати помідори. Не всі томати однаково хороші для вживання в їжу, консервування або приготування пасти. Деякі з них найкраще розкриваються, коли їх додають до салатів або вживають у свіжому вигляді. Для консервації краще вибирати плоди, що мають міцну шкірку.

Вимоги до вирощування

Все завжди залежить від конкретного сорту, тому попередньо варто вивчити поради й рекомендації. Найкраще вирощувати помідори за допомогою розсади, адже таким способом рослина буде рівномірно розвиватися, а власник отримає хороші сходи. У цьому випадку в ґрунт висаджують уже готові кущі.

Томати дуже вибагливі до світла й тепла, тому їх пересаджують на зволожені ділянки, де достатньо сонця. Рослини потрібно добре поливати, крім того, за тиждень та через 7 днів після пересадки варто внести мінеральні добрива.

Помідор – поширена в Україні культура, яка відрізняється за кольором, розміром плодів та іншими властивостями. Придбати насіння зручно в інтернет-магазині «Веснодар».

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА