17:41 18.04.2018

Виступ українських борців на ЧЄ в Каспійську не порушить українських законів

2 хв читати
Виступ українських борців на ЧЄ в Каспійську не порушить українських законів

Майбутня участь збірної України з боротьби на чемпіонаті Європи в Каспійську (Дагестан, РФ) не порушить українського законодавства, оскільки новий наказ Міністерства молоді та спорту не забороняє спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях на території РФ у разі невикористання коштів державного бюджету.

"Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України №1554 від 11.04.2018 (...) втратив чинність наказ №1065 від 14.03.2018, який забороняв участь українських спортсменів у заходах, що проводяться на території Російської Федерації. Натомість наказ від 11 квітня 2018 року не забороняє українським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, що проводяться на території Російської Федерації, але забороняє фінансування спортивних заходів за рахунок коштів державного бюджету", - йдеться в заяві Асоціації спортивної боротьби України в середу.

Асоціація наголосила, що "цілком і беззаперечно" дотримується виконання всіх законів, наказів і розпоряджень органів державної влади.

"Чемпіонат Європи не є комерційним спортивним заходом, і жоден спортсмен, готуючись до участі в ньому, не керується принципом самозбагачення", - йдеться в заяві.

У свою чергу міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заявляє, що заборона на участь у змаганнях на території РФ українських національних збірних діє, але заборонити такі поїздки самим спортсменам і федераціям він не може.

"В мережі Інтернет розповсюджується недостовірна інформація щодо нібито скасування наказу Міністерства молоді та спорту про заборону участі національних збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора. Враховуючи автономію спорту та Олімпійську хартію, я не можу фізично заборонити поїздки спортсменів і тренерів на змагання за кордон. Тому ми юридично уточнили цей момент у наказі і заборонили державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора", - пояснив він на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

За словами міністра, на такі поїздки не витрачатимуться кошти українських платників податків, також не буде нараховано жодних державних преміальних виплат за участь у таких змаганнях. Також глава відомства зазначив, що спортсмени, які приймуть рішення їхати до РФ, самі нестимуть відповідальність за участь у цих змаганнях.

"Міністерство, як і міністр, незмінні у своїй позиції – ми категорично проти участі збірних команд у змаганнях в Росії. Усю моральну відповідальність за самовільну участь в цих змаганнях, безпеку та всі інші наслідки несуть відповідні федерації та персонально ті атлети, які ризикнуть поїхати до країни-агресора. Вони про це попереджені", - написав І.Жданов.

Чемпіонат Європи зі спортивної боротьби відбудеться з 30 квітня по 6 травня в Каспійську.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА