15:42 12.06.2018

Правозахисники застерігають українських фанатів від можливих конфліктних ситуацій у РФ під час ЧС-2018

2 хв читати
Правозахисники застерігають українських фанатів від можливих конфліктних ситуацій у РФ під час ЧС-2018

 Українські вболівальники, які поїдуть до РФ на Чемпіонат світу з футболу, можуть наразити себе на небезпеку, застерігають правозахисники.

На прес-конференції у вівторок в Києві керівник відділу аналітики Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко розповів, що понад 5 тисяч українських уболівальників планують відвідати чемпіонат. "Ця категорія наших уболівальників є надзвичайно вразливою, віктимною. Тому що, в першу чергу, вони приїжджають на короткий термін і, на відміну від наших заробітчан, не згодні тривалий час підкорятися російським традиціям, законам, - вони їдуть розважатися", - зазначив він .

Правозахисник вважає, що спочатку поведінка українських уболівальників буде "у кращому випадку нейтральною, але не такою, яка б цілком влаштовувала російське законодавство".

За його словами, уболівальник може щось викрикувати на стадіоні, ходити вулицями і висловлювати свою думку українською мовою, що може викликати нерозуміння патріотично налаштованих росіян.

"Конфлікти в цьому ланцюжку подій можуть бути ... 5 тисяч наших громадян з власної волі помістили себе в обстановку, де вони є об'єктом підвищеного криміногенного інтересу ... Ексцеси можливі з будь-якого боку", - сказав О.Мартиненко.

У свою чергу, начальник управління Міністерства внутрішніх справ Олександр Павловський пояснив, що компетенція українського МВС і поліції поширяться лише на території України, тому МВС може лише попросити українців "бути обережними і дотримуватися рекомендацій, які викладені на офіційних сайтах, зокрема Міністерства закордонних справ ".

"Розсудливість громадян - це їхня власна справа, МВС не може вплинути на свідомість людей, що виїжджають за кордон, ми може лише попередити, щоб вони були уважними та обережними і дотримувалися рекомендації. На жаль, більше нічого ми зробити не можемо", - додав він .

Чемпіонат світу з футболу 2018 року відбудеться в Росії з 14 червня до 15 липня.

Станом на початок червня близько 6 тис. Українців придбали квитки на матчі ЧС-2018.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА