07:24 12.07.2021

Збірна Італії в серії пенальті перемогла Англію і виграла чемпіонат Європи

2 хв читати

Футболісти збірної Італії завдали поразки національній команді Англії в фінальному матчі чемпіонату Європи-2020.

Основний час зустрічі, що пройшла на стадіоні "Уемблі" в Лондоні, завершився з рахунком 1:1, у додатковий час голів не було. У серії пенальті успішнішими виявилися італійці.

На другій хвилині основного часу збірну Англії вивів уперед Люк Шоу. Переможний для англійців рахунок протримався до 67-ї хвилини, коли у відповідь гол провів Леонардо Бонуччі.

У серії пенальті помилки робили гравці обох команд, але щасливий випадок був на боці Італії - 3:2.

До успіху збірну Італії привів екс-наставник петербурзького "Зеніту" Роберто Манчіні.

На груповому етапі Євро Італія розгромила Туреччину (3:0) і Швейцарію (3:0), і перемогла команду Уельсу (1:0). У 1/8 фіналу італійці взяли верх над Австрією (2:1), вирвавши перемогу в основний час. У чвертьфіналі вони переграли Бельгію (2:1), у півфіналі в серії пенальті виявилися кращими Іспанії (основний і додатковий час - 1:1).

Збірна Італії вдруге виграє чемпіонат Європи, повторивши успіх 1968 року. Крім того, вона є чотириразовим чемпіоном світу.

Англія вперше грала в фіналі континентального чемпіонату. На її рахунку є золото чемпіонату світу-1966.

Чемпіонат Європи мав відбутися влітку 2020 року, проте був перенесений на наступний рік через пандемію коронавірусу. Згідно первинному плану, матчі Євро-2020 повинні були прийняти 12 міст Європи, проте Дублін і Більбао відмовилися від участі в організації матчів турніру і додаткові ігри отримали Санкт-Петербург і Севілья.

Вперше в історії турніру його матчі приймала така велика кількість міст. Ця акція пов'язана з 60-річним ювілеєм першого чемпіонату Європи (пройшов у 1960 році).

Всього в турнірі взяли участь 24 збірні, розділені на шість груп по чотири команди в кожній. Збірна Росії стала четвертою в своїй групі і не вийшла в плей-оф. Невдача команди обернулася в результаті відставкою Станіслава Черчесова з поста головного тренера.

Німеччина запровадить контроль на кордонах під час Євро-2024

Україна звернулася до МОК і Міжнародної тенісної федерації у зв'язку з порушенням рекомендацій щодо нейтралітету спортсменів РФ і Білорусі

МОК: 12 "нейтральних російських спортсменів" пройшли кваліфікацію на ОІ-2024, максимальна кількість - 55; їхньої участі у відкритті не буде

Відсутність публічної позиції щодо війни в Україні є недостатньою для набуття статусу нейтрального спортсмена громадянами РФ і Білорусі - Мінспорту

Українська національна збірна завоювала рекордні 76 медалей на змаганнях United States Air Force Trials 2024 - Мінветеранів

Зеленський нагородив спортсменів, завдяки яким Україна вперше посіла найвище місце в загальнокомандному заліку на Дефлімпійських іграх

НОК закликає Федерацію гімнастики Німеччини не порушувати рекомендацій МОК щодо нейтралітету спортсменів із РФ і Білорусі