Інтерфакс-Україна
11:35 03.08.2021

МОК розслідуватиме інцидент із білоруською спортсменкою на Олімпіаді в Токіо

2 хв читати
МОК розслідуватиме інцидент із білоруською спортсменкою на Олімпіаді в Токіо

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) проведе розслідування, пов'язане зі скандалом навколо білоруської спортсменки Христини Тімановської, яка відмовилася виконати вимогу тренерського штату білоруської команди на Олімпіаді в Токіо щодо повернення на батьківщину, повідомив представник МОК Марк Адамс.

"Ми вирішили розпочати офіційне розслідування. Нам потрібно встановити всі факти. Нам потрібно вислухати всіх, хто з цим пов'язаний", - сказав він журналістам.

На запитання, чи буде рішення МОК з цього питання ухвалено під час Ігор, Адамс відповів, що неможливо оцінити, скільки часу займе розслідування. "Нам потрібно докопатися до суті. Скільки часу це займе - я не знаю", - заявив він.

Адамс також повідомив, що МОК очікує роз'яснень від Національного олімпійського комітету Білорусі у вівторок.

Як повідомлялося, Тімановська раніше поширила відеозвернення до МОК: "Я звертаюся по допомогу до Міжнародного олімпійського комітету, на мене тиснуть, і вони (Національний олімпійський комітет Білорусі, НОК - ІФ) намагаються вивезти мене з країни без моєї згоди, тому я прошу МОК втрутитися".

За повідомленнями ЗМІ, вона була доставлена представниками білоруської делегації до аеропорту японської столиці для відправлення на батьківщину, проте там звернулася за захистом до поліції. Пізніше Адамс повідомив, що вона провела ніч на понеділок у готелі токійського аеропорту, де перебувала "в безпеці та під захистом".

Японська преса повідомила в понеділок, що Тімановська перебуває в посольстві Польщі в Токіо. "Представник команди Білорусі увійшла в посольство Польщі в місті. Вона запросила політичний притулок", - йшлося в рухомому рядку японського телебачення, в той час як у кадрі була крупним планом показана Тімановська.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач повідомив у понеділок у Twitter, що польська влада видала Тімановській гуманітарну візу.

"Білоруська легкоатлетка Христина Тімановська вже перебуває в безпосередньому контакті з польськими дипломатами в Токіо. Вона отримала гуманітарну візу. Польща зробить все необхідне для того, щоб допомогти їй продовжити спортивну кар'єру", - написав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Суспільне" буде ексклюзивним транслятором зимової Олімпіади-2026 в Італії

Безбар’єрний марафон 26 жовтня: 5 тисяч бігунів із 30 країн світу вийшли на старт заради єдності

Вболівальники у Кракові вивісили банери про Львів та Волинь під час матчу з "Шахтарем"

Україна не приєдналася до рішення Конференції ЮНЕСКО про обрання РФ до Комітету управління Фондом з викорінення допінгу у спорті

НОК розпочав пілотний проєкт менторської підтримки "Game Changers" для колишніх спортсменів

Роналду став першим футболістом-мільярдером зі статком $1,4 млрд

Інформацію про 515 загиблих на війні спортсменів розміщено на сайті "Янголи спорту"

Україна закликала не допустити обрання представників РФ та Білорусі до керівних органів Європейської федерації гімнастики

Українська збірна ветеранів виборола 243 медалі на Strong Spirit’s Games 2025 у Мадриді

Професійні баскетболісти та ветерани об’єдналися на "Матчі Рівності" в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА