Інтерфакс-Україна
09:49 16.08.2021

Гутцайт: У хартії олімпійського руху написано, що спорт - поза політикою

2 хв читати
Гутцайт: У хартії олімпійського руху написано, що спорт - поза політикою

Участь українських спортсменів у змаганнях на території РФ не фінансується з державного бюджету, однак це особиста справа кожного спортсмена, заявив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

"У хартії олімпійського руху написано, що спорт поза політикою", - сказав Гутцайт в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На уточнювальне запитання, чи повинні українські спортсмени, щоб ефективно боротися за медалі у світі, брати участь у змаганнях на території Росії, міністр зазначив, що, на жаль, велику кількість змагань проводять саме в РФ.

"Багато ліцензійних змагань до Олімпіади відбуваються в Російській Федерації. Якби ми туди не поїхали, то потім не поїхали б на Олімпіаду. Потім іще було б менше делегації, як результат - іще менше медалей. Що нам робити? Закрити спорт? Ось, наприклад, Ігор Рейзлін здобув срібну нагороду, але він, можливо, не потрапив би на Олімпійські ігри, якби за три місяці до того вони не поїхали на перші й останні цього року ліцензійні змагання, що відбувалися в Казані. Всі кричали б "зрада", що ще менше медалей", - поскаржився Гутцайт.

Водночас він наголосив, що міністерство не фінансує участь спортсменів на змаганнях у Росії.

"Вони їздять за кошти федерацій... Спортсмени для себе приймають таке рішення, це їхня особиста справа", - додав міністр.

Зокрема, Гутцайт заявив, що відомство проводило інструктажі з українськими олімпійцям щодо запобігання спілкуванню з російськими ЗМІ або російськими спортсменами на Олімпіаді в Токіо.

"Так, розмовляли. Давно спілкуємося на цю тему. Але потрібно розуміти, що коли спортсмен перемагає, як він радіє, який у нього сплеск емоцій. Тому такі ситуації, на жаль, трапляються", - заявив міністр.

Як повідомлялося, у 2018 році тодішній міністр молоді та спорту України Ігор Жданов підписав наказ про заборону виступів українських спортсменів у будь-яких змаганнях, які проводяться на території Російської Федерації. Ця заборона діє і сьогодні.

У 2016 році Жданов заявив, що українських олімпійців проінструктували про необхідність уникати спілкування з російськими ЗМІ.

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх у стрибках у висоту здобула бронзову медаль на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо. Вона сфотографувалася зі спортсменкою з Росії Марією Ласіцкене, яка стала золотою призеркою. На думку Гутцайта, Магучіх просто не стримала емоцій, коли фотографувалася з російською спортсменкою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр спорту Бідний: починаємо відраховувати 100 днів до участі наших спортсменів у зимовій Олімпіаді-2026 в Італії

"Суспільне" буде ексклюзивним транслятором зимової Олімпіади-2026 в Італії

Безбар’єрний марафон 26 жовтня: 5 тисяч бігунів із 30 країн світу вийшли на старт заради єдності

Вболівальники у Кракові вивісили банери про Львів та Волинь під час матчу з "Шахтарем"

Міністр спорту Бідний: Російські та білоруські спортсмени залишаються поза Паралімпійськими іграми-2026

Україна не приєдналася до рішення Конференції ЮНЕСКО про обрання РФ до Комітету управління Фондом з викорінення допінгу у спорті

НОК розпочав пілотний проєкт менторської підтримки "Game Changers" для колишніх спортсменів

Роналду став першим футболістом-мільярдером зі статком $1,4 млрд

Італія подає в ООН пропозицію про перемир'я в Україні та Секторі Ґаза для Олімпійських ігор - міністр

Інформацію про 515 загиблих на війні спортсменів розміщено на сайті "Янголи спорту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА