Інтерфакс-Україна
16:40 03.05.2023

Громадська організація Sports context захищатиме спортсменів і лобіюватиме перетворення радянської системи спорту в Україні на сучасну європейську

3 хв читати
Громадська організація Sports context захищатиме спортсменів і лобіюватиме перетворення радянської системи спорту в Україні на сучасну європейську

Експерти у сфері організації та управління спортом, генеральний секретар Федерації баскетболу Україні (2010-2015), заступник Міністра спорту України (2010 р.) Олександр Ларін і президент Федерації карате (2014-2019), член правління Європейської федерації карате Сергій Левчук заявили про створення громадської організації Sports context для сприяння реформуванню системи спорту України. 

На пресконференції в інформаційній агенції “Інтерфакс-Україна” 3 травня вони проінформували про цілі Sports context: глибоке реформування сфери спорту України, щоб вона отримала можливість реалізувати свій потенціал та виконувати свої обов'язки в рамках соціально-гуманітарної та економічної політики держави. 

Як зазначив Олександр Ларін, сьогодні в Україні досі функціонує система спорту, яка успадкована від СРСР і має безліч недоліків. Це недостатня прозорість прийняття рішень, невідповідність міжнародним правовим та етичним нормам, відсутність прогнозування впливу рішень на розвиток галузі. Через це сфера спорту неспроможна виконувати завдання, пов'язані з охороною здоров'я, освітою, патріотичним вихованням, економікою та обороноздатністю України на належному рівні.

"Український спорт потребує докорінного реформування. Я маю право про це говорити, тому що все життя працюю у різних спортивних проєктах аж до проведення всеукраїнських та міжнародних змагань. Люди спорту і особисто я не можуть зрозуміти, чому в одній державі Україна одночасно можуть існувати Мінцифри з його Дією, рішеннями та підходами, і Мінмолодьспорту, який працює, лише змінюючи декор на фасаді свої діяльності. Спорт продовжує існувати в радянській системі відносин:це гіперцентралізація рішень, гіперцентралізація в розподілі фінансів і повна безвідповідальність спортивного бюрократа за результати своєї діяльності," - заявив Олександр Ларін.

Одним із напрямків діяльності Sports context буде захист спортивних організацій, спортсменів та тренерів від бюрократичного свавілля та формалізму державних та спортивних чиновників усіх рівнів.

"Ще ніколи спортсмени і тренери не стикалися з такого рівня некомпетентністю та безглуздістю. Щодня ми стикаємося із запитами на розʼяснення, як що із ким робити, щоб уникнути   дурості й безвідповідальності та безконтрольності дій спортивних бюрократів, які приймають рішення в ручному режимі. Ми багато років допомагаємо порадами та консультаціями спортсменам, тренерам, спортивним федераціям. Сьогодні виникла гостра потреба в формалізації діяльності, адже саме зараз є справжнє вікно можливостей для змін, але ми не знаємо його розміри в часі," - акцентував Олександр Ларін.

"Сьогодні війна йде за цінності й підходи, та за те, яким чином влаштоване суспільство. І якщо ми хочемо, щоб на вершині наших цінностей були свобода особистості, прозорість, раціональний підхід - ми маємо захистити та зберегти досвід всіх наших спортсменів та демонтувати стару систему і рушити в бік тих змін, що відрізнятимуть нас від ворога", - підкреслив Сергій Левчук.

Організатори Sports context повідомили, що організація вже має напрацьовані законодавчі пропозиції, які дозволяють розпочати глибоку трансформацію радянської моделі організації та управління спортом на сучасну європейську.

"Зокрема, з нашого боку є законодавча ініціатива про грантову систему фінансування спорту. Саме такий підхід звільнить федерації від бюрократичного свавілля", - повідомив Олександр Ларін.

Участь у громадській організації є відкритою. До неї запрошують долучитись професіоналів, які прагнуть змінити систему і готові брати участь у створенні законодавчих пропозицій та моніторингу рішень чинних спортивних посадовців і функціонерів на предмет їх відповідності українським законам, міжнародним нормам та етичним стандартам.

"Ми вважаємо, що спорт має служити суспільству і стати дієвим інструментом у гуманітарній політиці держави, інструментом розвитку та покращення якості життя та здоров’я громадян, інструментом популяризації держави Україна. Тому ми створюватимемо ту організаційну модель, яка орієнтуватиметься на цю мету і буде побудована на засадах прозорості, відповідальності та ефективності. Ми будемо відкрито та прозоро комунікувати, надавати інформацію та приймати зворотний звʼязок з усіма зацікавленими сторонами. Закликаємо приєднатись до нашої організації та підтримати реальне реформування системи спорту в Україні!" - підсумував Олександр Ларін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія подає в ООН пропозицію про перемир'я в Україні та Секторі Ґаза для Олімпійських ігор - міністр

Інформацію про 515 загиблих на війні спортсменів розміщено на сайті "Янголи спорту"

Україна закликала не допустити обрання представників РФ та Білорусі до керівних органів Європейської федерації гімнастики

Українська збірна ветеранів виборола 243 медалі на Strong Spirit’s Games 2025 у Мадриді

Професійні баскетболісти та ветерани об’єдналися на "Матчі Рівності" в Києві

Міжнародний паралімпійський комітет повністю відновив членство РФ та Білорусі

Збірна команда України прийме участь у Strong Spirit’s Games 2025 у Мадриді

Україна закликає відсторонити російських "нейтральних" атлетів від участі у ЧС з веслувального слалому

Україна закликає відсторонити російських і білоруських "нейтральних" важкоатлетів від участі у ЧС

Усик зіграє у благодійному футбольному Матчі Легенд у Лісабоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА