"Vodafone Україна": Вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язком, "досить складні"
ПрАТ "ВФ Україна" ("Vodafone Україна") другий за величиною оператор мобільного зв'язку в країні оцінює вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв'язку як "доволі складні".
"Ми отримали розпорядження (розпорядження НЦУ, згідно з яким оператори мобільного зв'язку мають забезпечити джерелами альтернативного живлення 60% базових станцій до 1 жовтня та 100% до 1 лютого 2025 року - ІФ-У), зараз вивчаємо детально й оцінюємо наші можливості. Уже зараз можна сказати, що вимоги, поставлені перед операторами, доволі складні", - повідомили у пресслужбі мобільного оператора у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
У компанії зазначили, що продовжують робити все можливе для підвищення енергоефективності своєї мережі та забезпечення зв'язком якомога більшої кількості українців.
У 2024 році ПрАТ "ВФ Україна" збільшила вдвічі обсяг інвестицій у закупівлю акумуляторів, генераторів, палива та супутнього обладнання, повідомили в компанії.
Крім того, протягом останніх двох років проводиться встановлення батарей нового, літій-ферумного типу (LiFeРO4). Як пояснили в компанії, такі батареї набагато краще пристосовані до важких умов експлуатації під час частих і тривалих вимкнень електропостачання і здатні забезпечувати в 13 разів більше циклів зарядки.
"У 2024 році Vodafone вже встановив і запланував до монтажу 83,4 тис. одиниць (20850 48V по 100 А*год) таких батарей. Це в 1,5 раза більше ємності, ніж було на мережі на початок року. Загальні інвестиції компанії в енергостійкість мережі у 2022-2024 роках перевищать 674 млн грн", - повідомили у пресслужбі ПрАТ "ВФ Україна".
Раніше повідомлялося, що ПрАТ "ВФ Україна" після атак на енергетичну інфраструктуру в березні-квітні вирішили подвоїти заплановані на 2024 рік інвестиції в енергонезалежність. На закупівлю генерувальних потужностей і систем автономного енергозабезпечення компанія спрямує 438 млн грн, доведе інвестиції в енергостійкість до 674 млн грн у 2022-2024 рр.
Повідомлялося, що частину коштів буде спрямовано на забезпечення об'єктів зв'язку батареями нового типу.
Також повідомлялося, що Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) видав розпорядження, відповідно до якого оператори мобільного зв'язку мають забезпечити доступність послуг мобільного зв'язку протягом 10 годин відсутності електропостачання, повідомила пресслужба Держспецзв'язку у вівторок.
Відповідно до розпорядження № 539/2344 "Про внесення змін до розпорядження НЦУ 154/1959 щодо забезпечення стійкості електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану", оператори мають забезпечити працездатність електронних комунікаційних мереж в умовах планового, аварійного та незапланованого (вимушеного) вимкнення електропостачання інфраструктури коштом власних або орендованих технічних засобів (електрогенераторних установок, акумуляторних батарей).
До 1 жовтня 2024 року мають бути забезпечені 60% базових станцій (БС) мобільного зв'язку, що розташовані в межах кожної області. До 1 листопада - 70% БС, до 1 грудня - 80% БС, до 1 лютого 2025 року - 100% БС.