14:49 17.09.2024

"Київстар" збільшить час автономної роботи до 6 годин на 30% мережі

3 хв читати
"Київстар" збільшить час автономної роботи до 6 годин на 30% мережі

Найбільший оператор мобільного зв'язку "Київстар" у другому кварталі 2025 року планує збільшити час автономної роботи до шести годин на 30% мережі.

Як повідомив президент компанії Олександр Комаров, зараз 65% мережі можуть працювати в автономному режимі до чотирьох годин.

"Безумовно, енергетика - найбільший виклик. Зараз приблизно 65% мережі - це стійкість 4 години і залишок - це приблизно 2 години...І дивимося, як вийти в другому кварталі (2025 року - ІФ-У) на 6 годин бекап (backup, резерв - англ.) по 30% мережі", - сказав він на конференції Global Outlook: Fostering unity, організованій Європейською бізнес асоціацією.

За словами Комарова, у 2023 році "Київстар" намагався зробити автономною 100% мережі протягом чотирьох годин, проте безуспішно, зокрема через низку помилок.

"У нас була спроба довести всю мережу у 2023 році до 4 годин (автономної роботи, - ІФ-У), але там були такі помилки, як, наприклад, купівля свинцевих акумуляторів. Вони просто не витримують у цих режимах нерегульованих блекаутів, коли у вас протягом 8 годин немає електроживлення і протягом 2 годин воно є. Насправді їхня здатність працювати знижується прямо пропорційно до цієї нестійкості. Зараз міняємо і хочемо вийти найближчим часом на 4 години бекап", - розповів Комаров.

Водночас на сьогодні на мережі "Київстар" задіяно близько 2,5 тис. генераторів і найближчим часом їхня кількість збільшиться приблизно на тисячу.

"Я думаю, що ми вийдемо десь на 25% такого умовного теоретичного забезпечення генераторами. Тому що стаціонарні вони вимикаються, а під мобільні генератори потрібні бригади, які їх обслуговуватимуть - переміщуватимуть, заправлятимуть", - зазначив Комаров.

Він нагадав, що на початку 2022 року кожен із сайтів міг протриматися в автономному режимі в середньому не більше години. Тоді в альтернативних джерелах живлення не було потреби, оскільки Україна мала профіцит виробленої на власних потужностях електроенергії. Крім того, було створено стабільну систему розподілу.

Комаров зазначив, що "Київстар" орієнтується на вимоги Держспецзв'язку про забезпечення автономності базових станцій протягом 10 годин, але найближчим часом досягнення цього показника не видається реалістичним.

"Я не можу сказати, що ми їх виконуємо, ми рухаємося в цей бік. Можливо, не 10 годин, а 6 годин...", - сказав він, зазначивши, що перепоною для такого радикального збільшення часу автономної роботи є фізичні бар'єри, зокрема необхідність замінювати стійки електроживлення на кожному із сайтів.

"Є розуміння, що в енергостійкість потрібно інвестувати, але є логістичні бар'єри, закупівельні, операційні. Щоб підвищити з 4 до 6 годин (час автономної роботи - ІФ-У), нам потрібно замінити стійки електроживлення на кожному із сайтів", - заявив Комаров.

Він уточнив, що роботи із заміни стійки вимагають часу - півдня роботи бригади для заміни на одному сайті. Загалом же сайтів, де це має відбутися, - понад 15 тис.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Vodafone і Google розширюють співпрацю за рахунок 10-річної угоди на суму понад $1 млрд

Петиція до Кабміну про збереження спрощеної системи оподаткування для інтернет-провайдерів набрала 25 тис. голосів

Meta презентувала ШІ-моделі для перетворення тексту та зображень у відео

"Vodafone Україна" після переговорів із власниками євробондів щодо реструктуризації відмовилася від їх продовження

Радником Федорова з впровадження ШІ та цифрових реформ став Лукас Ільвес

"Укртелеком" збереже тарифи на фіксований інтернет до кінця 2024 р.

Держкомтелерадіо фіксує збільшення випуску в Росії пропагандистських антиукраїнських видань

Genesis відкрив в Україні майже 400 вакансій для IT-фахівців

США разом з Великою Британією та Австралією запровадили санкції проти хакерів з угруповання Evil Corp

"Нова пошта" запустила кур'єрську доставку та прийом посилок в Австрії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА