Інтерфакс-Україна
13:07 10.10.2024

Медіарух звернувся до Зеленського із закликом вжити заходів для припинення тиску на медіа

2 хв читати
Медіарух звернувся до Зеленського із закликом вжити заходів для припинення тиску на медіа

Медіарух, до якого входять українські журналісти й медійні організації, закликає президента України Володимира Зеленського негайно вжити заходів для припинення тиску на медіа з боку будь-яких держслужбовців, гарантувати прозорість і відкритість державних органів до спілкування із журналістами, а також надавати медіа безперешкодний доступ до інформації, що є важливою для суспільства.

Про це йдеться в заяві медійників, оприлюдненій Інститутом масової інформації у зв'язку з інформацією "Української правди" про тиск з боку влади.

"Особливе занепокоєння викликає практика, коли окремі радники та чиновники дозволяють собі втручатися в діяльність журналістів, накладаючи неофіційні обмеження на спілкування чиновників з медіа, блокуючи доступ окремих незалежних медіа із чорного списку до заходів та створюючи інші перешкоди для функціонування незалежних ресурсів", - ідеться в заяві.

Медіарух заявляє, що конфлікти з незалежними медіа шкодять не лише репутації державних органів, а й країні загалом.

"Медіа не є ворогом держави - вони є партнерами в боротьбі за свободу й демократичні цінності", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, "Українська правда", одне з провідних українських інтернет-медіа, заявило про тривалий і системний тиск, який Офіс президента чинить на редакцію та окремих журналістів видання.

У виданні розцінюють як загрозу для стабільної роботи редакції блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами "Української правди" та участі в заходах, тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю та емоційну відповідь президента Володимира Зеленського на запитання журналіста УП на останній пресконференції.

"Ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на нашу редакційну політику", - вважають в УП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американський телеканал Newsmax анонсував запуск в Україні навесні 2026р.

У військах РФ мають труднощі через блокування Starlink - джерело у генштабі ЗСУ

Маск закликав користувачів Starlink в Україні верифікувати термінали

"Vodafone Україна" оголосив черговий викуп євробондів на $1,2 млн

Brave1 запрошує студентів на інженерний хакатон для реального defence tech рішення

VEON і низка акціонерів "Київстар" продали 14,375 млн його акцій по $10,5 за SPO з 5-кратною перепідпискою

Більшість українців оплачують комуналку онлайн, а кожен восьмий повністю відмовився від візитів до банків — опитування Viber

Мінекономіки опублікувало перелік з 18 сайтів, що можуть порушувати права інтелектуальної власності

Takflix виплатив правовласникам українських фільмів майже 0,5 млн грн в 2025р

Низка держорганів зазнали кібератак, які користуються вразливістю Microsoft Office, - Держспецзв’язку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА