16:25 13.11.2024

Стартувала B2B-платформа CodeUA, за допомогою якої IT-сектор зможе залучати іноземних замовників

2 хв читати
Стартувала B2B-платформа CodeUA, за допомогою якої IT-сектор зможе залучати іноземних замовників

Міністерство цифрової трансформації та одне з найбільших IT-об'єднань "Львівський IT-Кластер" запустили маркетплейс для просування українського ІТ на світові ринки - CodeUA.

"Мінцифри та "Львівський ІТ Кластер" запускають маркетплейс для просування українських техкомпаній на глобальні ринки. Проєкт реалізується за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України", - повідомила пресслужба міністерства в середу.

CodeUA - це B2B-платформа, яка об'єднає іноземних клієнтів із перевіреними українськими технічними підрядниками для реалізації широкого спектра проєктів. Презентація платформи відбулася на конференції Web Summit у Лісабоні (Португалія). Проєкт представив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков. За перший день після презентації до платформи долучилося понад двісті провідних українських технологічних компаній, уточнили в Мінцифри.

"Code UA — це не лише про збільшення кількості контрактів чи зростання обсягів експорту. Це про глобальний промоушн бренду України як високотехнологічної держави. Його мета — ефективний матчмейкінг між українськими ІТ-компаніями та глобальними бізнесами", - процитувала пресслужба віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

За його словами, незважаючи на повномасштабну війну, українські ІТ-компанії продовжують співпрацювати з замовниками з усього світу.

"Це наш гучний глобальний меседж: співпрацюйте з українськими компаніями, будуйте win-win відносини та інвестуйте в них уже зараз", - закликав Федоров.

За словами CEO "Львівського IT Кластера" Степана Веселовського, частина українського коду міститься в багатьох технологічних продуктах.

"Ми прагнемо, щоб таких кейсів ставало ще більше. CodeUA задаватиме високі стандарти у роботі й забезпечуватиме ефективний matchmaking із глобальними бізнесами. "Львівський ІТ Кластер" ретельно перевірятиме портфоліо кожної зареєстрованої на платформі техкомпанії. Це гарантує надання високоякісних ІТ-послуг замовникам з усього світу", - наголосив Веселовський.

Повідомляється, що на CodeUA іноземні клієнти українських компаній зможуть скористатися широким набором інструментів - від аналітичного дашборду сторінки компанії та AI-помічника до юридичної підтримки на всіх етапах співпраці та цілодобового консьєрж-сервісу. Також вони зможуть знаходити релевантних вендорів за чіткими критеріями для конкретних потреб бізнесу. Клієнти зможуть замовити послуги з розробки програмного забезпечення, IT-консалтингу, кібербезпеки, Big Data, дизайну, техпідтримки, інших напрямів.

Будь-яка технологічна компанія (з представництвом або філією в Україні), яка відповідає вимогам CodeUA, може зареєструватися на платформі безоплатно, зазначили в Мінцифри, висловивши впевненість, що платформа допоможе українським компаніям виходити на нові ринки, збільшуючи експортний потенціал і залучаючи іноземні інвестиції.

За даними Мінцифри, український ІТ-сектор налічує близько 5 тис. технологічних компаній, включно з 2118 активними верифікованими IT-компаніями, згідно з дослідженням IT Research Ukraine 2024. Кількість стартапів сягнула вже понад 2,6 тис. У галузі працює близько 300 тис. висококваліфікованих фахівців, 82% яких мають кваліфікацію Middle, Senior і Lead.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА