Інтерфакс-Україна
19:50 17.04.2025

Суддя визнала Google незаконним монополістом у сфері онлайн-реклами

2 хв читати
Суддя визнала Google незаконним монополістом у сфері онлайн-реклами

Американська Google, що входить до Alphabet Inc., створила незаконну монополію, яка дала їй змогу контролювати окремі сегменти ринку онлайн-реклами, ухвалила американська федеральна суддя Леоні Брінкема.

За її словами, монополія Google на ринках рекламних бірж і серверів порушує так званий антимонопольний закон Шермана і завдає шкоди рекламодавцям і споживачам.

Крім того, компанія була причетна до незаконної «прив'язки» продуктів, тобто надавала доступ до одного продукту за умови оплати іншого, йдеться в рішенні судді.

Це рішення може призвести до того, що міністерство юстиції країни домагатиметься примусового продажу низки рекламних активів Google, зазначає The Wall Street Journal.

У компанії заявляють, що ведуть чесну конкуренцію, а аргументи Мін'юсту засновані на застарілих уявленнях про ринок цифрової реклами.

У серпні минулого року інший американський суддя, Аміт Мехта, визнав незаконною монополією пошукову систему Google.

Очікується, що компанія оскаржуватиме рішення обох суддів. Цей процес може зайняти роки, пише WSJ.

Найближчими місяцями Брінкема і Мехта також заслухають різні думки про заходи виправлення ситуації з діяльністю Google.

Мін'юст раніше заявляв, що конкуренцію в рекламній сфері можна відновити за рахунок примусу Google до продажу деяких частин бізнесу у сфері рекламних технологій, а у випадку з пошуковою монополією запропонував продаж браузера Chrome.

Бізнес у сфері рекламних технологій минулого року приніс компанії виручку в розмірі $31 млрд - близько десятої частки загального показника.

Акції Alphabet дешевшають на 1,1% на торгах у четвер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У мережі Starlink Direct to Cell менш ніж за місяць зареєструвалося понад 2 млн абонентів – CEO "Київстар"

Кількість резидентів Дія.City зросла на 43% з серпня, проте кількість платників ПнВк зменшується протягом року

На платформі "Кар’єра ветерана" розміщено уже понад 42 тис. вакансій

lifecell відзвітував про 69,6% працездатності мережі в Одесі та 83,8% – в області після обстрілів 13 грудня

Відеопродакшн-студія Location увійшла до складу групи Fractal після продажу частки

Доступність мереж мобільного зв’язку в Одесі відновлена до 60% - віцепрем’єр Федоров

Китайська ракета вивела на орбіту два експериментальні супутники

Продажі складаних смартфонів у світі зростуть на 10% у 2025 році, у 2026 році зростання прискориться до 30%

"Київстар" зміг запустити першу базову станцію за пришвидшеною процедурою за 4,5 міс. – СЕО

Мапа xPON-провайдерів з'явиться в "Дії" - 1-й віцепрем’єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА