Телеком

Тестування супутникового зв'язку Starlink Direct to Cell відкрито усім абонентам "Київстар" в Україні

Тестування технології супутникового зв’язку Starlink Direct to Cell, за допомогою якої можна обмінюватися смс-повідомленнями за відсутності мобільного зв’язку, відтепер доступне для всіх абонентів найбільшого українського оператору мобільного зв’язку "Київстар" в Україні, повідомив президент та СЕО компанії Олександр Комаров під час брифінгу в понеділок.

"Сьогодні перший день, коли ми відкрили технологію. Станом на цю годину зареєструвались близько 200 тис . клієнтів "Київстар. Кількість SMS (вхідних та вихідних) – близько 16 тис". Вже було відправлено 16 тис. смс", – наголосив Комаров під час брифінгу, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

СЕО компанії додав, що сервіс буде безкоштовним для абонентів "Київстар" у межах придбаного пакету послуг клієнтом.

Наразі технологія доступна для смартфонів із системою Android, проте проводиться комунікація щодо подальшого розширення і на смартфони із системою iOS, уточнив президент "Київстар".

"Я сподіваюся, що до Різдва вдасться (поширити і на iOS систему – ред.). Але це сподівання, я не можу дати зобов’язань, тому що я не відповідаю за компанію Apple)", - підкреслив СЕО компанії.

У коментарі агентству, СЕО Київстар повідомив , що  наразі SMS через технологію Starlink Direct to Cell можуть надсилатись з певними затримками – орієнтовно по 10-20 секунд. 

За його словами,  96% населення підконтрольної території України мають доступ до 4G від Київстар; за географічним принципом – покрито 80% території України.  

Голова Національної комісії з регулювання у сферах електронних комунікацій та поштового зв’язку (НКЕК) Лілія Мальон на брифінгу зазначила, що наразі Starlink Direct to Cell не можна впроваджувати без тривалого тестування, адже слід переконатися у повній спроможності технології виконувати свою функцію та не заважати іншим українським операторам та операторам сусідніх країн.

"Зараз ми маємо в цьому тестуванні певний відступ від кордону з тим, щоб ще на рівні тестування не створювати завади для наших сусідів. В 2027 році відбудеться Всесвітня конференція радіозв’язку, яка, власне, буде визначати, які частоти і смуги будуть вважатися найбільш придатними для такого типу технологій", - наголосила Мальон.

За її словами, під час конференції будуть визначатись багато технічних умов стосовно конвергенції супутникових і мобільних мереж. Також буде закладатися підґрунтя регуляторного поля.

"І це теж нам дасть розуміння, як ми всередині України будемо визначати які чи інші регуляторні обмеження, або ж, навпаки, покращення", - додала голова НКЕК.

Starlink Direct to Cell (прямий супутниковий зв’язок зі смартфоном) — це технологія, яка дозволить українцям із 4G-смартфонами напряму підключатися до супутників у разі втрати сигналу наземної мережі. За даними "Київстару", більше 16 млн абонентів компанії вже мають смартфони, які підтримують цю технологію, приблизно половина цих телефонів мають для цього спеціальні налаштування, тоді як інша половина також працюватиме, але менш ефективно.

Як повідомлялося, CEO "Київстару" Комаров та перший віцепрем’єр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 12 серпня обмінялися першими повідомленнями, які були надіслані напряму зі смартфонів через супутник Starlink Direct to Cell у полі під Житомиром, продемонструвавши журналістам у тестовому режимі нову технологію. На той момент тестова зона під Житомиром складала біля 200 кв. км, були й інші подібні тестові зони по Україні.

"Київстар" з жовтня по листопад проводив бета-тестування технології Starlink Direct to Cell. Планується, що надалі буде додано мобільний інтернет та голосовий зв’язок через VoLTE.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ