15:45 06.03.2019

З наближенням виборів хакери дедалі частіше намагаються отримати доступ до комп'ютерів держслужбовців

2 хв читати
З наближенням виборів хакери дедалі частіше намагаються отримати доступ до комп'ютерів держслужбовців

 Із наближенням дня президентських виборів в Україні збільшується кількість випадків адресних розсилок спаму та фішингових повідомлень державним службовцям, заявляють у кіберполіції.

"Я можу констатувати, що від початку виборчої кампанії ми почали фіксувати дуже велику кількість таких кіберінцидентів, які пов'язані з розсилкою державним службовцям, працівникам, які причетні, зокрема, і до виборчого процесу. Дуже велика кількість фішингових повідомлень, спам-розсилок. Це означає, що злочинці намагаються отримати доступ до комп'ютера того чи іншого чиновника", - сказав начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк на брифінгу в Києві в середу.

За його словами, такі втручання частішають із кожним днем наближення виборів. "Такі атаки збільшилися на міністерства і відомства, зокрема на Міністерство закордонних справ, на органи, які обслуговують та є партнерами Центральної виборчої комісії, а також на місцеві адміністрації", - розповів начальник департаменту.

Він також розповів, що в закритих форумах з’являються замовлення щодо можливості отримання доступу, "як вони вважають, до Реєстру виборців, які дадуть змогу злочинцям, а також агресору нівелювати процес виборів". За словами С.Демедюка, аналіз виявлених фактів свідчить про те, що більшість подібних замовлень йде з РФ. "Але це відбувається також і з України, з інших країн Європейського Союзу та країн за його межами", - розповів він.

Начальник департаменту кіберполіції також зазначив, що спостерігається масове вкидання дезінформації, і в соцмережах, і в "неперевірених електронних виданнях, які виростають просто як гриби". У цьому контексті він наголосив, що кіберполіція тісно працює з соціальними мережами Facebook та Instagram і намагається цю інформацію виявляти й або блокувати відповідно до правил мережі, або не надавати доступу до такої інформації громадянам.

С.Демедюк також зазначив, що кіберполіція тісно взаємодіє зі Службою безпеки України. "Коли інформація стосується їхньої підзвітності, вона негайно передається до СБУ, і ми разом працюємо", - сказав чиновник.

На уточнювальне запитання він пояснив, що під спробами втручання в роботу ЦВК розуміється не лише втручання в роботу сайту Центрвиборчкому, а також у сторінки в соцмережах членів ЦВК та інших працівників комісії.

"Ми бачимо, що активізуються величезні трафіки і зацікавленість", - сказав начальник департаменту.

Він також розповів про виявлення неправдивих інтернет-сайтів Центральної виборчої комісії. "Коли йдуть масові DDOS-атаки, коли починається створення фейкових сторінок ЦВК, це також спосіб фішингу - тільки тут уже отримання даних або створення певної аудиторії... Ми таких дві заблокували фактично", - зазначив С.Демедюк.

Чергові президентські вибори в Україні заплановані на 31 березня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Річний дохід галузі відеоігор в Україні в 2019 р. зросте до $203 млн - прогноз

Мобільні оператори готові частково відмовитися від 4-тижневої тарифікації мобільного зв'язку, пропонують альтернативу - АМКУ

Україна протягом 5 років має приєднатися до європейського Єдиного цифрового ринку - Зеленський

Переважна більшість українських телеканалів оприлюднили вартість політичної реклами - Нацрада

КС розпочав розгляд справи щодо санкцій проти телеканалів, слухання якої блокував екс-голова суду

YouTube обговорює можливість відокремлення дитячого контенту в окремий продукт

Адміністрація Зеленського планує у 2019 році запустити мережу доступу до онлайн-сервісів eID

Глава АМКУ доручив перевірити інформацію про купівлю телеканалу ZIK

Голова Huawei оцінив утрачену внаслідок американських санкцій виручку в $30 млрд

Власник "112 Україна" і NewsOne депутат Козак із фракції "Опоблок" купив ZIK

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА