14:20 13.09.2019

Wikimedia наголошує на відсутності «Cвободи панорами» в Україні

2 хв читати

В Україні відсутня «Свобода панорами», заявили представники ГО«Вікімедіа Україна» під час прес-сніданку у п’ятницю у Києві. «Це означає, що фактично відсутня можливість вільно фотографувати, малювати або знімати на відео твори архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці», - зазначила адміністраторка розділу Вікіпедії українською мовою Наталія Тимків.

Українське законодавство не містить прямих дозволів на відтворення архітектурних творів засобами фотографії, відео чи малювання. Фактично публікація фотографій більшості радянських будівель чи скульптур, та всього, що створено за часів незалежності, вимагає дозволу автора. «Будівля Верховної Ради чи монумент жертвам Голодомору також підпадають під цю норму», - додала Наталія Тимків.

За словами представників Wikimedia порушенням закону є публікація таких світлин на сайтах ЗМІ, у соціальних мережах та навіть на сайтах урядових установ.

Фактично цієї норми ніхто не дотримається, проте існують прецеденти судових позовів. «Василь Бородай, автор пам`ятника «Засновникам Киэва», судився за використання його твору на обкладинці тлумачного словника із видавництвом «Фоліо», - зазначила представниця Вікіпедії.

Окремо представники ГО«Вікімедіа Україна» додали, що «Свобода панорами» має дозволяти комерційне використання подібних зображень. Відсутність такої норми може негативно впливати на розвиток туристичної галузі, освітні проекти, заважатиме медійникам, урбаністам, тощо.

«Свобода панорами» дозволяє вільну публікацію світлин, відео та малюнків архітектури, пам`ятників та інших об`єктів авторського права, розміщених у публічних місцях. Така норма існує у багатьох країнах: ЄС, США, Японії, та навіть КНДР.

Wikimedia неприбуткова організація, що забезпечує матеріальне підґрунтя для численних Інтернет-спільнот, що створюють вміст, який вільно розповсюджується ; виконує в них функції керування. (Спільноти що працюють за технологією «вікі», в тому числі й Вікіпедія).

«Вікімедіа Україна» - громадська організація, що займається підтримкою і популяризацією розділів вікіпроектів «Фонду Вікімедіа» на території України з 2009 року.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінцифри почало співпрацювати з Currency.com у розвитку галузевого законодавства України

NEQSOL Holding закрив операцію з купівлі "Vodafone Україна" із залученням фінансування J.P. Morgan і RBI

Україна піднялася на 4 позиції в цифровому рейтингу Huawei

"МТС" - один з найуспішніших інвесторів в Україні

Угода з купівлі "Vodafone Україна" азербайджанською Bakcell відбулася за низьким мультиплікатором - засновник ICU

lifecell очікує позитивного впливу купівлі "Vodafone Україна" азербайджанською Bakcell на розвиток конкуренції на телеком-ринку України

Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

Після продажу "Vodafone Україна" стане єдиним мобільним оператором у країні без російського капіталу - Арахамія

Продаж "Vodafone Україна" не призведе до суттєвих змін ринку мобільного зв'язку - "Укртелеком"

Bakcell купить "Vodafone Україна" за $734 млн, оператор продовжить роботу під брендом Vodafone

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА