11:10 19.09.2019

ВР має намір заборонити іноземцям володіти провайдерами телемереж із загальнонаціональним покриттям

2 хв читати
ВР має намір заборонити іноземцям володіти провайдерами телемереж із загальнонаціональним покриттям

Верховна Рада України на пленарному засіданні у четвер ухвалила за основу законопроект про забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", законопроект №2035 підтримали в першому читанні 290 народних депутатів.

Як зазначається в тексті пояснювальної записки до документа, законопроект передбачає введення низки вимог до засновників, учасників, власників провайдерів, виконання яких дасть змогу забезпечити прозорість структури власності й запобігти потенційному протиправному впливу держави-агресора на телерадіоінформаційний простір України.

При цьому законопроект насамперед стосується єдиного в Україні провайдера програмної послуги із загальнонаціональним покриттям, яким є ТОВ "Зеонбуд", у достовірності інформації про власників якого творці законопроекту сумніваються.

Зокрема, автори законопроекту пропонують заборонити засновувати і брати участь у провайдерів програмної послуги держорганам, органам місцевого самоврядування та їхнім юрособам, у разі відсутності у них відповідних повноважень.

Аналогічну заборону пропонується поширити й на фізосіб і юросіб-резидентів країни, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом, а також юросіб, учасниками (акціонерами) і/або кінцевими вигодонабувачами яких такі є.

Для провайдера програмної послуги багатоканальної цифрової ефірної телемережі із загальнонаціональним покриттям законопроект пропонує встановити низку додаткових вимог. Зокрема, кінцевими бенефіціарними власниками таких компаній можуть бути виключно громадяни України. Крім того, юрособам і фізособам - підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів, а також особам без громадянства забороняється брати участь у таких компаніях на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Недотримання наведених вимог є підставою для відмови у видачі та продовженні ліцензії провайдера програмної послуги. Якщо ж недотримання цих вимог виявлено Нацрадою під час дії ліцензії, її може бути анульовано в судовому порядку.

Крім того, передбачається встановити аналогічні вимоги до операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність із надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Мінфіні США фіксують активізацію кібервимагачів у 2021 році

Виплати хакерам-вимагачам перевищили у світі у 2020 році $400 млн - Білий дім

"Нова пошта" інвестує 1 млрд грн у будівництво сортувального термінала біля аеропорту "Бориспіль"

Податковий Комітет ВРУ погодив до другого читання законопроєкт про податки у Дія Сіті

ЄС та Україна посилять співпрацю в боротьбі з кібератаками - президент Європейської ради

Fitch підтвердило рейтинг "Vodafone Україна" на рівні "В", прогноз - "позитивний"

Google заборонить просування і монетизацію контенту із запереченням зміни клімату

Уряду України варто подумати про безкоштовну ліцензію на 5G - президент Ericsson у Східній Європі та Центральній Азії

"Нова пошта Глобал" упровадила зворотну тарифікацію від ваги для відправлень власної доставки закордонних товарів

Збій роботи Facebook міг обійтися компанії у $100 млн - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА