11:10 19.09.2019

ВР має намір заборонити іноземцям володіти провайдерами телемереж із загальнонаціональним покриттям

2 хв читати
ВР має намір заборонити іноземцям володіти провайдерами телемереж із загальнонаціональним покриттям

Верховна Рада України на пленарному засіданні у четвер ухвалила за основу законопроект про забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", законопроект №2035 підтримали в першому читанні 290 народних депутатів.

Як зазначається в тексті пояснювальної записки до документа, законопроект передбачає введення низки вимог до засновників, учасників, власників провайдерів, виконання яких дасть змогу забезпечити прозорість структури власності й запобігти потенційному протиправному впливу держави-агресора на телерадіоінформаційний простір України.

При цьому законопроект насамперед стосується єдиного в Україні провайдера програмної послуги із загальнонаціональним покриттям, яким є ТОВ "Зеонбуд", у достовірності інформації про власників якого творці законопроекту сумніваються.

Зокрема, автори законопроекту пропонують заборонити засновувати і брати участь у провайдерів програмної послуги держорганам, органам місцевого самоврядування та їхнім юрособам, у разі відсутності у них відповідних повноважень.

Аналогічну заборону пропонується поширити й на фізосіб і юросіб-резидентів країни, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом, а також юросіб, учасниками (акціонерами) і/або кінцевими вигодонабувачами яких такі є.

Для провайдера програмної послуги багатоканальної цифрової ефірної телемережі із загальнонаціональним покриттям законопроект пропонує встановити низку додаткових вимог. Зокрема, кінцевими бенефіціарними власниками таких компаній можуть бути виключно громадяни України. Крім того, юрособам і фізособам - підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів, а також особам без громадянства забороняється брати участь у таких компаніях на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Недотримання наведених вимог є підставою для відмови у видачі та продовженні ліцензії провайдера програмної послуги. Якщо ж недотримання цих вимог виявлено Нацрадою під час дії ліцензії, її може бути анульовано в судовому порядку.

Крім того, передбачається встановити аналогічні вимоги до операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність із надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацрада з телерадіомовлення перенесла повне відключення "аналога" в Україні до липня 2020 р.

Нацрада з телерадіомовлення розробила план вивільнення радіочастот під 4G

Мінцифри розмістило проект "Дія" у "хмарі" провайдера De Novo

Мінцифри набирає IT-команду для розвитку програми "Дія"

Рішення про продаж прав на трансляцію "Слуги народу" російському "ТНТ" ухвалювала шведська Eccho Rights - "Квартал 95"

"1+1 media" та "Київстар" запускають спільний сервіс "Київстар ТБ" із доступом для абонентів будь-яких інтернет-провайдерів

УДЦР візуалізував зони покриття території України мережами мобільного зв'язку та Wi-Fi-сигналом

Найпопулярнішими запитами українців у Google у 2019 році стали 8-й сезон "Гри престолів" та Зеленський, побільшало запитів українською мовою

Мобільні оператори та київський метрополітен узгоджують проект запуску 4G у підземці - "Київстар"

До кінця року держава знатиме про якість інтернету у всіх соцоб'єктах - Гончарук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА