13:41 24.09.2019

Французький режисер Ганьоре демонструє в Україні театральні можливості новітніх IT-технологій

2 хв читати

Сучасні IT-технології можуть перевернути театральний світ так само, як поява свого часу театральної драматургії, вважає французький режисер, дослідник та експериментатор Жорж Ганьоре.

"Нові технології багатьох лякають. І ми справді не можемо знати, яким саме стане у результаті театр, але це не означає, що ми не маємо здаватися цим питанням і пробувати нові можливості. Через час стане зрозуміло, що відмова від них рівноцінна відмові від драматургії або писемності", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Режисер вважає, що новітні IT-технології неминуче увійдуть до театрального простору і значно перетворять його.

Ганьоре пояснив, що займається адаптацією технології "захоплення руху", яка широко застосовується в кінематографі та індустрії комп'ютерних ігор, до потреб театру, і прагне зробити її доступною навіть для малобюджетних театрів. Цей напрям він розробляє та викладає в паризькому університеті Парі-8, а до України прибув під егідою проекту "Театральне вікно у Європу", який підтримали Український культурний фонд і Французький інститут.

У рамках проекту Ганьоре дає серію майстер-класів для професіоналів театру і студентів театральних вишів у Харкові та Києві. Крім того, він показує свій digital-спектакль "Тінь", який презентує ці нові можливості, у Харкові, Києві та Дніпрі (на фестивалі "Гогольфест"). Українська прем'єра "Тіні" за участю актора Павла Чирви вийшла раніше, ніж французька версія спектаклю.

Програму "Театральне вікно у Європу" розпочав харківський "Театр на Жуках" у 2011 році, її куратором та ініціатором є співзасновник "Жуків" Дмитро Терновий. Програма спрямована на зближення української та європейської театральних культур і допомагає студентам театральних вишів через майстер-класи з представниками європейських театральних шкіл розширити знання про сучасний театр.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Vodafone Україна" підтримав інформкампанію НБУ із протидії платіжному шахрайству

Кабмін звільнив главу Держспецзв'язку Петрова

"Медіа Група Україна" об'єднує OLL.TV та Xtra TV в єдиного оператора

Оператори не мають фактичної можливості обмежувати доступ до веб-сайтів - Vega про законопроект про медіа

Нардепи п'яти фракцій і груп вимагають у Зеленського, Шмигаля та НСТУ не закривати шоу "Доброго ранку, країно!" на UA:ПЕРШИЙ

Кількість туристів на курортах Одещини, Миколаївщини та Херсонщини зросла на 30% - "Vodafone Україна"

У комітеті ВР з цифрової трансформації можуть створити два нові підкомітети

Наглядова рада НСТУ припиняє повноваження члена правління суспільного мовника Никоненка

"Велика трійка" мобільних операторів запустила 4G іще на восьми станціях київського метро

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА