18:07 15.10.2019

Мінцифри анонсує аудит і реформу Держспецзв'язку

2 хв читати
Мінцифри анонсує аудит і реформу Держспецзв'язку

Міністерство цифрової трансформації здійснить аудит Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку, ДССЗЗІ) та запропонує алгоритм її реформування, повідомив віце-прем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Якщо описати цей орган чотирма словами, то це - неефективність, непрофесіоналізм, бюрократизм і корупція. Причому корупцію сміливо можна поставити на перше місце", - написав він на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що нині в Держспецзв'язку 7,5 тис. працівників і 24 територіальні органи. При цьому на службу покладено 92 функції, вона відіграє роль і регулятора, і оператора телерадіомовлення. Бюджет ДССЗЗІ становить близько 4 млрд грн, при чому закупівлі відбуваються за прихованою процедурою.

"Наше міністерство буде формувати політику розвитку відповідних сфер, і ми вже сьогодні беремо на контроль весь шлях трансформації", - зазначив Федоров.

За його словами, Держспецзв'язку "дико кошмарить проекти, які змінюють країну".

"Прихід Держспецзв'язку в будь-який орган влади закінчується приписом зупинити роботу систем. Усі вимоги побудовано на нормативці 1990-х, і тому отримати КСЗІ (комплексна система захисту інформації) на такі сучасні системи/проекти, як "Прозорро", "Трембіта", EHealth, Mobileid, займає до двох років, тому що часто врахувати архаїчні вимоги неможливо. Усі проекти стикалися зі штучним завищенням вимог. Низка нещодавніх кібератак довели, що наявна практика створення КСЗІ є відкритою торгівлею красивими папірцями і не має нічого спільного з кібербезпекою. Тепер пекло закінчиться", - додав він.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) Леоніда Євдоченка.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА