09:54 29.10.2019

Законопроект "Про електронні комунікації" врегулює проблеми доступу до інфраструктури - "Київстар"

2 хв читати
Законопроект "Про електронні комунікації" врегулює проблеми доступу до інфраструктури - "Київстар"

Запропонований депутатами галузевий законопроект "Про електронні комунікації" №2264 від 15 жовтня 2019 року містить низку сучасних європейських норм і знімає застарілі обмеження, сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" директор із регуляторного забезпечення "Київстар" Олександр Когут.

"Особливо хочеться відзначити увагу законодавців до питання організації доступу до інфраструктури, що належить операторам і провайдерам. Урегулювання цього ринку полегшить телеком-операторам розвиток інфраструктури за рахунок спільного використання мереж", - наголосив Когут.

На його думку, проект закону "Про електронні комунікації" є суттєвим кроком до оновлення базового законодавства у галузі телекомунікацій.

"Законопроект встановлює максимально прозору й передбачувану процедуру регулювання ринків окремих послуг. Вона передбачає затвердження вичерпного переліку критеріїв ринків, їх аналіз виключно за цими критеріями, консультації з ринком на кожному етапі. Така процедура є максимально наближеною до практики телеком-ринку Європейської спільноти", - наголосив Когут.

Він також зазначив, що новий законопроект передбачає планові перевірки, а комунікація з регулятором ринку здійснюватиметься через спеціальну цифрову платформу, що дасть змогу уникнути "паперової тяганини" під час вирішення важливих ринкових питань, і відповідає оголошеному урядом курсу на дерегулювання ринків.

"Важливо, що із законопроекту вилучено вимогу до телеком-операторів про відключення телефонів, IMЕI яких не внесені до бази кодів. Отже, збережено право абонентів на отримання послуг зв'язку", - наголосив директор із регуляторного забезпечення "Київстар".

Ще одна норма законопроекту, яку оператор вважає позитивною, - те, що абоненти можуть надавати операторам свою згоду на обробку інформації не лише в письмовій формі, як це було потрібно раніше, а в будь-якій, зокрема й електронній.

"Водночас у проекті залишилися негативні для ринку норми. Так, зокрема, до нього було внесено необґрунтовано великі й фіксовані у відсотках від доходів штрафи, які створюють конкурентні переваги для "сірих" провайдерів (які приховують прибуток) і посилюють адміністративний тиск на бізнес", - наголосив Когут.

Він висловив сподівання на те, що ринку вдасться знайти спільну мову з розробниками документа, й точку зору бізнесу до другого читання буде враховано.

Як повідомлялося, група з десятьох депутатів із більшістю від партії "Слуга народу" в рамках поновлення галузевого законодавства ринку зв'язку подала законопроект "Про електронні комунікації" №2264, що пропонує зробити доступ до інтернету та голосового зв'язку універсальною послугою і впровадити держрегулювання тарифів ринку електронних комунікацій.

На думку мобільного оператора компанії lifecell, запропонований депутатами законопроект "Про електронні комунікації" захищає раніше сформовану на телеком-ринку неконкурентну ситуацію.

Водночас компанія "Vodafone Україна" вважає, що документ загалом відповідає вимогам перспективного регулювання, але штрафи, що пропонуються в законопроекті, завищені.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Слуга народу" Гетманцев пропонує Раді обкласти в Україні 20% податком послуги Google, Facebook, Apple, Netflix, Alibaba

Додаток Viber за підсумками 2019 року встановлений на 96% смартфонів українців

Disney представить римейк мультфільму про "принца лісу" Бембі

Всеукраїнська рада церков пропонує скасувати заборону для релігійних організацій на створення телеканалів - Мінкультури

Мінкульт планує створити платформу іномовлення

"Vodafone Україна" спільно з водоканалами запускає послугу автоматизованого обліку води на базі мережі NB-IoT

Amazon створює термінали для оплати покупок за відбитком долоні - ЗМІ

1+1 media переносить дату кодування супутникового сигналу на 28 січня за результатами аналізу рівня готовності населення

Супутниковий провайдер Viasat заявляє про шахрайські дії стосовно нього в інтернеті та соцмережах

ІнАУ та УСПП вбачають у законопроекті "Про діяльність медіа" значні ризики збільшення цензури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА