13:31 25.11.2019

Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

2 хв читати
Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

Міністерство цифрової трансформації України запустило сайт, що дає змогу виміряти швидкість інтернету та залишити відгук про його якість для подальшого створення карти покриття країни інтернетом.

Як повідомляється на сторінці Мінцифри у Facebook, міністерство в найближчі п'ять років прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів і їхніх соціальних об'єктів високошвидкісним інтернетом.

"Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні ... Сьогодні ми запускаємо сайт broadband.gov.ua, який дасть можливість жителям України приєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої карти інтернету України", - зазначають у Мінцифри.

Завдання міністерства - виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де в Україні взагалі немає покриття мережі, а також які соціальні об'єкти в регіонах мають доступ до інтернету.

На запущеному Мінцифри сайті кожен житель і гість України може повідомити, чи є в нього інтернет і з якою швидкістю він працює. Швидкість з'єднання визначається автоматично, після проходження speedtest. Дані можна залишити, зокрема, анонімно.

Міністерство також зібрало офіційну статистику з підключення до інтернету українських шкіл і планує перевірити цю інформацію за допомогою зазначеного сайту. "Вчителі, учні, батьки, а також оператори інтернету можуть залишити на сайті свій відгук про реальну ситуацію з інтернетом у школах. Наше завдання - провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, й забезпечити високу швидкість з'єднання в школах, які вже підключені до мережі", - наголошують у Мінцифри.

Міністерство й надалі збиратиме офіційну статистику з підключення соціальних об'єктів до інтернету.

"На черзі - лікарні, дільниці поліції, бібліотеки тощо. І цю інформацію ми також плануємо перевірити, як і дані про підключення в школах", - заявляють у міністерстві.

Отже, Мінцифри отримає достовірну інформацію про реальне покриття і зможе на її підставі ухвалювати зважені рішення, користувачі зможуть поліпшити якість доступу в своєму регіоні, а оператори, у свою чергу, отримають дані для розширення і вдосконалення своїх мереж, вважають у відомстві.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

1+1 media переносить дату кодування супутникового сигналу на 28 січня за результатами аналізу рівня готовності населення

"Київстар" планує запуск Open API

Супутниковий провайдер Viasat заявляє про шахрайські дії стосовно нього в інтернеті та соцмережах

ІнАУ та УСПП вбачають у законопроекті "Про діяльність медіа" значні ризики збільшення цензури

Уся реклама з 16 січня має бути українською мовою - Нацрада

"Київстар" випустив універсальний стартовий пакет Smart SIM без тарифного плану

Іномовник UA|TV припинив міжнародну трансляцію

1+1 media у 2019 року ініціювала 22 кримінальні провадження у зв'язку з піратством

Нацрада з телерадіомовлення оштрафує телеканал "НАШ" на 105,6 тис. грн через трансляцію інтерв'ю Гордона з Азаровим

Нацрада з телерадіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "Прямий" за посягання на честь президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА