13:31 25.11.2019

Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

2 хв читати
Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

Міністерство цифрової трансформації України запустило сайт, що дає змогу виміряти швидкість інтернету та залишити відгук про його якість для подальшого створення карти покриття країни інтернетом.

Як повідомляється на сторінці Мінцифри у Facebook, міністерство в найближчі п'ять років прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів і їхніх соціальних об'єктів високошвидкісним інтернетом.

"Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні ... Сьогодні ми запускаємо сайт broadband.gov.ua, який дасть можливість жителям України приєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої карти інтернету України", - зазначають у Мінцифри.

Завдання міністерства - виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де в Україні взагалі немає покриття мережі, а також які соціальні об'єкти в регіонах мають доступ до інтернету.

На запущеному Мінцифри сайті кожен житель і гість України може повідомити, чи є в нього інтернет і з якою швидкістю він працює. Швидкість з'єднання визначається автоматично, після проходження speedtest. Дані можна залишити, зокрема, анонімно.

Міністерство також зібрало офіційну статистику з підключення до інтернету українських шкіл і планує перевірити цю інформацію за допомогою зазначеного сайту. "Вчителі, учні, батьки, а також оператори інтернету можуть залишити на сайті свій відгук про реальну ситуацію з інтернетом у школах. Наше завдання - провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, й забезпечити високу швидкість з'єднання в школах, які вже підключені до мережі", - наголошують у Мінцифри.

Міністерство й надалі збиратиме офіційну статистику з підключення соціальних об'єктів до інтернету.

"На черзі - лікарні, дільниці поліції, бібліотеки тощо. І цю інформацію ми також плануємо перевірити, як і дані про підключення в школах", - заявляють у міністерстві.

Отже, Мінцифри отримає достовірну інформацію про реальне покриття і зможе на її підставі ухвалювати зважені рішення, користувачі зможуть поліпшити якість доступу в своєму регіоні, а оператори, у свою чергу, отримають дані для розширення і вдосконалення своїх мереж, вважають у відомстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Федоров виступив на підтримку бронювання для Glovo, Visa, Favbet Tech та інших компаній IT-сектору

Резиденти "Дія.City" закликали зберегти бронювання працівників технологічних компаній

"Київстар" почне продавати номери з кодом "77" у червні-липні

"Київстар" отримав відмову судів на 15 клопотань і вісім апеляцій щодо арешту активів

Міноборони України запускає мобільний застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів

"Vodafone Україна" інвестує 10 млрд грн протягом двох років

"Київстар" у I кв.-2024 скоротив дохід на 14,1% у зв'язку з реалізацією масштабної програми лояльності після кібератаки

Київ і Cisco підписали меморандум про партнерство, спрямований на розвиток цифрової інфраструктури та кібербезпеки

В Україні пошкоджено чверть мереж фіксованого зв'язку і понад 4 тис. базових станцій мобільного зв'язку - Федоров

УЗ запустила оновлений сайт для купівлі залізничних квитків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА