11:30 30.04.2020

Неготовність мобільних операторів ділитися інфраструктурою суттєво збільшить вартість покриття території України 4G-зв'язком - СЕО lifecell

2 хв читати
Неготовність мобільних операторів ділитися інфраструктурою суттєво збільшить вартість покриття території України 4G-зв'язком - СЕО lifecell

Кооперація мобільних операторів у частині реалізації принципу загального доступу до інфраструктури дасть змогу суттєво знизити обсяг інвестицій у покриття віддалених регіонів для кожної окремої компанії, заявив СЕО мобільного оператора компанії lifecell Ісмет Язиджи в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Після того як були прописані всі умови покриття території зв'язком, ми звернулися до всіх регуляторів і гравців ринку з наступним: замість того, щоб тричі інвестувати величезні кошти та витрачати час на побудову трьох різних мереж, давайте об'єднаємося і в найкоротші терміни, використовуючи принцип шерінгу інфраструктури, побудуємо повноцінну широку мережу. Але нас не почули", - нарікає Язиджи.

За його словами, це призвело до суттєвого подорожчання проекту розвитку мережі для кожного з операторів, оскільки стосовно запуску LTE-900МГц "Велика трійка" мобільних операторів перебуває приблизно в однаковому становищі з точки зору того, які нові регіони та місця їм потрібно покривати мережами мобільного зв'язку.

"І наразі ми опинилися в абсолютно парадоксальній ситуації, коли нам доводиться втричі більше інвестувати, замовляти втричі більше обладнання, ми стикаємося зі зривами постачань обладнання через світову пандемію... Більше того, в умовах карантину всім операторам доведеться виділяти втричі більше людей, які їздитимуть в одні й ті самі поля, в одні й ті самі локації, щоб побудувати три окремі мережі", - наголосив СЕО lifecell.

Язиджи також звернув увагу на те, що зобов'язання для всіх компаній із побудови мереж у підсумку були прописані держрегулятором абсолютно однаковими, тоді як lifecell наполягав на необхідності враховувати ринкові частки кожного з операторів.

"Тим більше, що розділ частот між трьома операторами базувався саме на принципі ринкових часток - оператори з великими ринковими частками отримали більший діапазон частот, а lifecell, у якого найменша ринкова частка, - менший. Але коли прийшов час визначення планів і зобов'язань із покриття, тут регулятор чомусь використав принцип рівності для всіх операторів і одразу ж забув про те, що ринкові частки у всіх різні", - наголосив СЕО lifecell.

Lifecell - третій за величиною оператор мобільного зв'язку в Україні, його активна абонбаза за підсумками 2019 року становить 7,4 млн абонентів, загальна - 8,9 млн абонентів.

Турецький постачальник конвергентних телекомунікацій та технологічних послуг Turkcell у 2015 році сконцентрував 100% оператора "Астеліт", пізніше перейменованого в lifecell.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Корупційний скандал у сфері мобільного зв'язку розгорівся в Киргизстані

За 2 міс. карантину b2b сервісами для віддаленої роботи від "Київстар" скористалися понад 2,6 тис. компаній

"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

Перша мережа 5G з'явилася в Швеції

Телеканал "Рада" розпочинає мовлення на територіях із особливим режимом мовлення - у Донецькій, Луганській областях та в частині Криму

Зеленський оцінює витрати телеканалів на лобізм і політичний вплив у $1-1,1 млрд на рік

Євросоюз не підлаштовуватиметься під Facebook у питаннях регулювання

НКРЗІ знизила ставку інтерконекту на 33,3% із 2021 року, очікує здешевлення операторами вартості дзвінків на інші мережі

ВР направила на повторне перше читання законопроект "Про медіа"

ВР внесла зміни до закону про систему іномовлення, зобов'язавши МПІУ погоджувати програмну політику з уповноваженим органом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА