15:51 18.05.2020

"Київстар" звернувся до парламентських комітетів з питання можливого зниження доходів телеком-ринку

2 хв читати
"Київстар" звернувся до парламентських комітетів з питання можливого зниження доходів телеком-ринку

Оператор мобільного зв'язку - компанія "Київстар" звернулася до низки парламентських комітетів з питань ускладнення роботи телеком-ринку в разі зниження регулятором розрахункової ставки за термінацію голосового трафіку в мережах зв'язку України з 12 копійок до 8 копійок за хвилину.

Як уточнив оператор у повідомленні, поширеному в понеділок, відповідну інформацію було направлено в бюджетний комітет Верховної Ради України, комітет з питань цифрової трансформації, комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, а також до Міністерства цифрової трансформації і Міністерства фінансів.

Як зазначають у "Київстарі", через неефективні регуляторні механізми, впроваджувані Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), у сфері мобільного зв'язку можуть виникнути ускладнення для інвестицій у розвиток 4G-мереж.

"НКРЗІ планує знизити розрахункову ставку за термінацію голосового трафіку в мережах зв'язку України з 12 коп. до 8 коп. за хвилину. У перспективі кількох найближчих років це призведе до значних втрат доходів телеком-ринку, зменшення податкових виплат до держбюджету і складнощів для будівництва 4G-мереж у сільській місцевості і на автошляхах", - пояснює компанія.

За її даними, в найближчі два роки через заплановане зниження ставки за термінацію голосового трафіку сумарні втрати доходів мобільних операторів сягнуть близько 1,6 млрд грн; у перспективі чотирьох років державний бюджет України недоотримає 32 млн грн, при цьому її зниження не приведе до здешевлення дзвінків між мережами різних мобільних операторів, оскільки ті надають абонентам тарифні плани з пакетними пропозиціями, до яких включені нетарифіковані хвилини дзвінків і всередині мережі, так і на номери інших мобільних операторів.

"Жодне з попередніх знижень ставок інтерконекту, здійснених регулятором, не привело до помітного збільшення використання голосових хвилин і завершувалося лише черговим зменшенням доходів телеком-ринку. В Україні плата за термінацію голосового трафіку найменша серед країн Євросоюзу й одна з найнижчих у країнах колишнього СНД", - наголошується в повідомленні.

У "Київстарі" вважають, що в умовах ускладнення економічної ситуації в країні через спалах пандемії телеком-ринок, як один із найбільших платників податків, потребує підтримки з боку держави, а не регуляторних обмежень.

"Інтернетизація сіл за допомогою 4G - у фокусі уваги президента України Володимира Зеленського. Щоб реалізувати цей проект у заплановані терміни, мобільні оператори мають інвестувати щонайменше 10 млрд грн. Дії, які обертаються скороченням доходів мобільних операторів, можуть негативно позначитися на цьому проекті", - заявляє компанія.

Як повідомлялося, раніше в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" президент "Київстару" Олександр Комаров заявив, що перегляд ставок міжнародного інтерконекту може дати додатково мільйони доларів валютної виручки всьому телеком-ринку України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Корупційний скандал у сфері мобільного зв'язку розгорівся в Киргизстані

"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

Перша мережа 5G з'явилася в Швеції

Телеканал "Рада" розпочинає мовлення на територіях із особливим режимом мовлення - у Донецькій, Луганській областях та в частині Криму

Зеленський оцінює витрати телеканалів на лобізм і політичний вплив у $1-1,1 млрд на рік

Євросоюз не підлаштовуватиметься під Facebook у питаннях регулювання

НКРЗІ знизила ставку інтерконекту на 33,3% із 2021 року, очікує здешевлення операторами вартості дзвінків на інші мережі

ВР направила на повторне перше читання законопроект "Про медіа"

ВР внесла зміни до закону про систему іномовлення, зобов'язавши МПІУ погоджувати програмну політику з уповноваженим органом

Facebook прокладе підводний інтернет-кабель для Африки, вартість проекту може скласти $ 1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА