20:42 25.05.2020

"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

3 хв читати
"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

Оператор мобільного зв'язку "Vodafone Україна" за підсумками січня-березня 2020 року вийшов на показник доходу в 4,39 млрд грн, що на 28% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Як зазначено в прес-релізі компанії, розданому в понеділок, показник OIBDA оператора (операційний дохід до вирахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів) збільшився на 30% порівняно з першим кварталом 2019 року і сягнув 2,3 млрд грн. Маржа OIBDA збільшилася до 53,3%.

"У першому кварталі чистий збиток "Vodafone Україна" становив 744 млн грн, що пов'язано з курсовою різницею з переоцінки євробондів обсягом $500 млн, випущених компанією в лютому 2020 року, - девальвація гривні на кінець кварталу порівняно з курсом на дату отримання позики становила 15%", - повідомляє компанія.

Мобільний оператор зазначає, що в середньому за результатами першого кварталу дата-клієнт "Vodafone Україна" використав 4,6 Гб трафіку на місяць. Зростання споживання стало можливим завдяки активному розширенню покриття мереж швидкісного інтернету.

Нині, за даними компанії, 4G-мережа Vodafone доступна 71% українців, 86% населення може користуватися 3G-покриттям. За рік кількість базових станцій 4G збільшилася вдвічі, а кількість населених пунктів із доступом до мережі 4G - утричі.

Компанія інвестувала в мережу в січні-березні поточного року близько 1,2 млрд грн, включно з 265 млн грн вартості ліцензії в діапазоні 900 МГц. Загальні інвестиції компанії у будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету сягнули 26,6 млрд грн.

Крім того, збільшилася кількість дата-клієнтів - кількість користувачів USIM-карт із підтримкою 4G за два роки зросла втричі. А кількість клієнтів, що скористалися data-послугами, сягнула 12 млн.

За результатами першого кварталу 2020 року абонентська база компанії залишається на рівні 19,5 млн, річні коливання становили -0,1%, спостерігається зростання в сегменті контрактних підключень.

Як повідомлялося, компанія "Vodafone Україна" (ПрАТ "ВФ Україна") за підсумками 2019 року збільшила чистий прибуток на 45% порівняно з 2018 роком - до 2,54 млрд грн.

"Vodafone Україна" - другий за величиною оператор мобільного зв'язку в Україні, за підсумками 2018 року скоротив чистий прибуток на 18,1% порівняно з 2017 роком - до 1,747 млрд грн за зростання доходу на 8% - до 12,8 млрд грн. У компанії пояснюють цей показник збільшенням витрат унаслідок активного розгортання мереж 4G та 3G.

Як повідомлялося, у березні 2020 року британський оператор мобільного зв'язку Vodafone Group і український оператор "Vodafone Україна" уклали договір про розширене стратегічне партнерство терміном на п'ять років.

У 2019 році NEQSOL Holding через ТОВ Telco Solutions and Investments, підконтрольне Bakcell, минулого році підписало угоду з ПАТ "МТС" про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. Операцію щодо купівлі "Vodafone Україна" було закрито наприкінці грудня 2019 року із залученням фінансування J.P. Morgan та RBI, ціна становила $734 млн, включно з відкладеним платежем на суму майже $84 млн.

Група компаній NEQSOL Holding, згідно з релізом, має більш ніж 25-річний досвід роботи в різних галузях і країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, високотехнологічну і будівельну галузі у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Бангладеш. Група увійшла в телекомунікаційну галузь на початку 2000-х років. Компанії, що входять до групи, надають послуги мобільного зв'язку, міжнародного транзиту та продажу оптового інтернету, послуги з виділених ліній, послуги дата-центру та ін.

Бізнесмен Гасанов є засновником і 100% власником групи компаній NEQSOL Holding, зокрема компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E & P (UK) Limited (торговельне найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ і Norm ВАТ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін звільнив главу Держспецзв'язку Петрова

"Медіа Група Україна" об'єднує OLL.TV та Xtra TV в єдиного оператора

Оператори не мають фактичної можливості обмежувати доступ до веб-сайтів - Vega про законопроект про медіа

Нардепи п'яти фракцій і груп вимагають у Зеленського, Шмигаля та НСТУ не закривати шоу "Доброго ранку, країно!" на UA:ПЕРШИЙ

У комітеті ВР з цифрової трансформації можуть створити два нові підкомітети

Наглядова рада НСТУ припиняє повноваження члена правління суспільного мовника Никоненка

"Велика трійка" мобільних операторів запустила 4G іще на восьми станціях київського метро

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

У Латвії заборонили телеканал Russia Today

"Київстар" надав безкоштовний зв'язок абонентам у постраждалих від повені регіонах України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА