20:42 25.05.2020

"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

3 хв читати
"Vodafone Україна" у І кв.-2020 збільшив дохід на 28%

Оператор мобільного зв'язку "Vodafone Україна" за підсумками січня-березня 2020 року вийшов на показник доходу в 4,39 млрд грн, що на 28% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Як зазначено в прес-релізі компанії, розданому в понеділок, показник OIBDA оператора (операційний дохід до вирахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів) збільшився на 30% порівняно з першим кварталом 2019 року і сягнув 2,3 млрд грн. Маржа OIBDA збільшилася до 53,3%.

"У першому кварталі чистий збиток "Vodafone Україна" становив 744 млн грн, що пов'язано з курсовою різницею з переоцінки євробондів обсягом $500 млн, випущених компанією в лютому 2020 року, - девальвація гривні на кінець кварталу порівняно з курсом на дату отримання позики становила 15%", - повідомляє компанія.

Мобільний оператор зазначає, що в середньому за результатами першого кварталу дата-клієнт "Vodafone Україна" використав 4,6 Гб трафіку на місяць. Зростання споживання стало можливим завдяки активному розширенню покриття мереж швидкісного інтернету.

Нині, за даними компанії, 4G-мережа Vodafone доступна 71% українців, 86% населення може користуватися 3G-покриттям. За рік кількість базових станцій 4G збільшилася вдвічі, а кількість населених пунктів із доступом до мережі 4G - утричі.

Компанія інвестувала в мережу в січні-березні поточного року близько 1,2 млрд грн, включно з 265 млн грн вартості ліцензії в діапазоні 900 МГц. Загальні інвестиції компанії у будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету сягнули 26,6 млрд грн.

Крім того, збільшилася кількість дата-клієнтів - кількість користувачів USIM-карт із підтримкою 4G за два роки зросла втричі. А кількість клієнтів, що скористалися data-послугами, сягнула 12 млн.

За результатами першого кварталу 2020 року абонентська база компанії залишається на рівні 19,5 млн, річні коливання становили -0,1%, спостерігається зростання в сегменті контрактних підключень.

Як повідомлялося, компанія "Vodafone Україна" (ПрАТ "ВФ Україна") за підсумками 2019 року збільшила чистий прибуток на 45% порівняно з 2018 роком - до 2,54 млрд грн.

"Vodafone Україна" - другий за величиною оператор мобільного зв'язку в Україні, за підсумками 2018 року скоротив чистий прибуток на 18,1% порівняно з 2017 роком - до 1,747 млрд грн за зростання доходу на 8% - до 12,8 млрд грн. У компанії пояснюють цей показник збільшенням витрат унаслідок активного розгортання мереж 4G та 3G.

Як повідомлялося, у березні 2020 року британський оператор мобільного зв'язку Vodafone Group і український оператор "Vodafone Україна" уклали договір про розширене стратегічне партнерство терміном на п'ять років.

У 2019 році NEQSOL Holding через ТОВ Telco Solutions and Investments, підконтрольне Bakcell, минулого році підписало угоду з ПАТ "МТС" про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. Операцію щодо купівлі "Vodafone Україна" було закрито наприкінці грудня 2019 року із залученням фінансування J.P. Morgan та RBI, ціна становила $734 млн, включно з відкладеним платежем на суму майже $84 млн.

Група компаній NEQSOL Holding, згідно з релізом, має більш ніж 25-річний досвід роботи в різних галузях і країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, високотехнологічну і будівельну галузі у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Бангладеш. Група увійшла в телекомунікаційну галузь на початку 2000-х років. Компанії, що входять до групи, надають послуги мобільного зв'язку, міжнародного транзиту та продажу оптового інтернету, послуги з виділених ліній, послуги дата-центру та ін.

Бізнесмен Гасанов є засновником і 100% власником групи компаній NEQSOL Holding, зокрема компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E & P (UK) Limited (торговельне найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ і Norm ВАТ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Велика трійка" мобільних операторів запустила послугу "SMS-паркування" на муніципальних майданчиках у Харкові

Ракета SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 60 інтернет-супутників Starlink

Держспецзв'язку співпрацюватиме з "Хуавей Україна" в питаннях кібербезпеки, кіберзахисту та телекомунікацій

"Київстар" запустив послугу оплати товарів на Liki24.com мобільними грошима

Apple представила чотири нових iPhone 12 із підтримкою 5G

Кількість кіберінцидентів із 7 до 13 жовтня зросла на 11% - CERT-UA

Україна розраховує на підтримку Польщі в переході на систему обміну цифровими дозволами, готова розпочати пілоти найближчим часом

НАІС планує відмовитися від сторонніх розробників ПЗ

"Київстар" запустив бета-тестування відкритої платформи для взаємодії з бізнес-продуктами

Мобільний інтернет-доступ в Мінську відновлено в повному обсязі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА