21:11 10.06.2020

Держрегуляторна служба вважає рішення НКРЗІ про зниження ставки інтерконекту на 33,3% ухваленим із порушеннями

2 хв читати
Держрегуляторна служба вважає рішення НКРЗІ про зниження ставки інтерконекту на 33,3% ухваленим із порушеннями

Державна регуляторна служба України за зверненням Федерації роботодавців України проаналізувала рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) №195 від 19 травня 2020 року, і визнала його ухваленим із порушеннями чинного законодавства.

Як наголошується у зверненні Держрегуляторної служби до Міністерства юстиції України, текст якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна", НКРЗІ не оприлюднила проект зазначеного рішення для обговорення ні у пресі, ні на власному сайті, також комісія не оприлюднила аналіз регуляторного впливу зазначеного рішення і не надала його на розгляд Держрегуляторної служби.

"З урахуванням зазначеного, рішення НКРЗІ ухвалено з порушенням вимог закону №1160 (закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" - ІФ)", - наголошується у тексті листа.

У зв'язку з цим, Держрегслужба направила лист до Мін'юсту про порушення вимог регуляторного законодавства під час ухвалення НКРЗІ рішення №195 від 19 травня 2020 року.

Держрегслужба також запропонувала НКРЗІ вжити заходів щодо приведення вищезазначеного рішення у відповідність до вимог регуляторного законодавства.

Як повідомлялося, 19 травня НКРЗІ вирішила знизити ставку інтерконекту з 0,12 грн до 0,08 грн, або на 33,33%. Ухвалене регулятором рішення в установленому порядку направлено до Мін'юсту для державної реєстрації та має набути чинності 1 січня 2021 року.

Раніше "Київстар" звернувся до низки парламентських комітетів із питань ускладнення роботи телеком-ринку в разі зниження регулятором розрахункової ставки за термінацію голосового трафіку в мережах зв'язку України з 12 коп. до 8 коп. за хвилину.

У "Київстарі" вважають, що в умовах ускладнення економічної ситуації в країні через спалах пандемії телеком-ринок, як один із найбільших платників податків, потребує підтримки з боку держави, а не регуляторних обмежень.

Водночас СЕО мобільного оператора компанії lifecell Ісмет Язиджи вважає високу ставку інтерконекту в Україні причиною виникнення "клубного ефекту" в мережах мобільних операторів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада НСТУ припиняє повноваження члена правління суспільного мовника Никоненка

"Велика трійка" мобільних операторів запустила 4G іще на восьми станціях київського метро

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

У Латвії заборонили телеканал Russia Today

"Vodafone Україна" повністю відновив роботу базових станцій у постраждалих від повені районах

"Київстар" надав безкоштовний зв'язок абонентам у постраждалих від повені регіонах України

"Київстар" підключив до 4G-мережі ще 344 населених пункти України

Кабмін звільнив голову Держспецзв'язку і призначив в. о. начальника головного управління урядового зв'язку відомства

Mobile ID очолила топ-3 послуг "Vodafone Україна" для МСБ, далі "Навігатор" і BigData

"Київстар" запустив мобільний застосунок для електронного документообігу з Mobile ID

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА