15:18 16.06.2020

ВР має намір дозволити державним органам користуватися хмарними послугами

3 хв читати
ВР має намір дозволити державним органам користуватися хмарними послугами

Верховна Рада України має намір створити умови для обробки та захисту даних при використанні технології хмарних обчислень і визначити особливості використання хмарних послуг органами державної влади.

За відповідний законопроект №2655 у першому читанні на засіданні парламенту у вівторок проголосували 280 народних депутатів.

Зазначений документ визначає правила, за якими держоргани, місцева влада та держпідприємства зможуть користуватися хмарними послугами, а також вводить у дію перелік постачальників хмарних послуг, який пропонується вести Кабінету Міністрів.

Кабмін також визначено як орган, який встановлює вимоги до постачальників кожного виду хмарних і супутніх послуг, яким надавач має відповідати для включення до переліку.

До хмарних послуг, згідно із законопроектом, належать: інфраструктура як послуга (IaaS), платформа як послуга (PaaS), програмне забезпечення як послуга (SaaS) і безпека як послуга (SECaaS), а також інші послуги, що відповідають визначенню хмарних послуг.

На думку авторів документа, ухвалення проекту закону сприятиме активізації робіт щодо впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у публічному секторі, що дасть змогу створити умови для ефективного використання державних ресурсів відповідно до Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні.

"У разі хоча б часткової реалізації стратегії Cloud First (приблизно 50% потреб в ІТ-сфері задовольнятиметься за рахунок хмарних послуг, а не капітальних інвестицій), сукупна економія може досягти 40 млрд грн за період 2020-2024 років", - наголошується у пояснювальній записці до законопроекту.

Автори документа також переконані, що його ухвалення та реалізація сприятимуть економії коштів держбюджету і можливостям їх перерозподілу, зокрема на реалізацію проектів електронного урядування, проектів дистанційного навчання та забезпечення більшої доступності державних послуг фізичним та юридичним особам, а також надходженню до України понад 10 млрд грн приватних інвестицій у найближчі п'ять років.

Законопроект пропонує на законодавчому рівні:

- визначити поняття "хмарних обчислень", "хмарних послуг", "надавача хмарних послуг", "користувача хмарних послуг", "хмарних ресурсів", "центру обробки даних (ЦОД)";

- увести до термінології українського законодавства визначення та перелік хмарних послуг, способи їх надання, встановити вимоги до надавача хмарних послуг для публічних замовників;

- встановити правові засади надання хмарних послуг;

- визначити особливості надання та споживання хмарних послуг держорганами, органами місцевого самоврядування, а також особливості обробки персональних даних та захисту інформації при наданні хмарних послуг.

Як повідомлялося, генеральний директор "Microsoft Україна" Ян Пітер де Йонг (Jan Peter De Jong) в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що ухвалення закону про хмарні послуги (законопроект 2655) - важливий крок для розвитку країни.

У свою чергу генеральний директор компанії De Novo Максим Агєєв зазначив, що ідея переходу на хмарні моделі ІТ-сервісів для держсектора має стовідсотково трансформаційний характер, здатний не просто змінити, а вибуховим чином поліпшити процес цифровізації економіки і є шансом для України скоротити цифровий розрив із передовою частиною світу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада НСТУ припиняє повноваження члена правління суспільного мовника Никоненка

"Велика трійка" мобільних операторів запустила 4G іще на восьми станціях київського метро

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

У Латвії заборонили телеканал Russia Today

"Vodafone Україна" повністю відновив роботу базових станцій у постраждалих від повені районах

"Київстар" надав безкоштовний зв'язок абонентам у постраждалих від повені регіонах України

"Київстар" підключив до 4G-мережі ще 344 населених пункти України

Кабмін звільнив голову Держспецзв'язку і призначив в. о. начальника головного управління урядового зв'язку відомства

Mobile ID очолила топ-3 послуг "Vodafone Україна" для МСБ, далі "Навігатор" і BigData

"Київстар" запустив мобільний застосунок для електронного документообігу з Mobile ID

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА