Інтерфакс-Україна
14:49 01.07.2020

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

2 хв читати
Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству охорони здоров'я привести граничні норми випромінювання у відповідність до норм Євросоюзу, збільшивши максимальний рівень електромагнітного випромінювання (ЕМВ) з 10 мкВт/кв. см до 100 мкВт/кв. см.

На засіданні в середу уряд своїм розпорядженням вніс зміни до плану заходів із дерегуляції госпдіяльності та поліпшення бізнес-клімату в Україні.

Відповідно до цих змін Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в другому кварталі 2020 року збільшити гранично допустимий рівень ЕМВ для діапазонів дуже високих, ультрависоких і надзвичайно високих частот у 10 разів - з 10 мкВт/кв. см до 100 мкВт/кв. см, внісши відповідні зміни до наказу міністерства №239 від 1 серпня 1996 року.

"Оскільки проект змін передбачає збільшення поточних граничних норм ЕМІ до 100 мкВт/кв. см, що навіть нижче за рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров'я та Ради Європи, вважаємо за доцільне підвищення українських норм випромінювання в бік європейських стандартів, що сприятиме розвитку нових мобільних технологій в Україні та підвищить якість мобільного зв'язку", - наголошується в пояснювальній записці до зазначеного розпорядження Кабміну.

Згідно з рекомендацією Ради Європи 1999/519/ЄС, гранично допустиму потужність випромінювання було встановлено на рівні 450 мкВт/кв. см для діапазону частот 900МГц і 900 мкВт/кв. см для 1800МГц.

"Це правильна ініціатива, особливо якщо на порядку денному завдання забезпечити національне покриття 4G-зв'язком. Загалом це дуже правильний і конструктивний підхід: держава повинна не лише завдання перед бізнесом ставити, а і створювати можливості для їх виконання", - повідомила в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" керівник операторського відділу зі зв'язків із громадськістю "Vodafone Україна" Вікторія Рубан.

Цим розпорядженням Кабмін також вніс Міністерство цифрової трансформації України до переліку органів, які здійснюють:

- переведення звітності операторів і провайдерів телекомунікацій виключно в електронну форму;

- супроводження у Верховній Раді законопроекту "Про електронні комунікації" (№3014).

Як повідомлялося, в травні 2017 року Міністерство охорони здоров'я України підписало наказ про внесення змін до санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань в 4 рази - з 2,5 до 10 мкВт/кв см, відреагувавши на відповідне розпорядження Кабміну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федоров анонсує в "Дії" отримання прав онлайн, створення медкабінету, запуск еАкцизу і еНотаріату

Поліція Києва розпочала розслідування за фактом звернення журналістів "РБК-Україна" про дискредитацію видання

СЕО "Нова пошта" Олександр Бульба завершує співпрацю з компанією

Міноборони України запускає програму стимуляції військових стартапів зі ШІ

Google інвестує $25 млрд у ЦОД і АІ-інфраструктуру США

AMD відновить постачання чіпів MI308 до Китаю

Данія надає супутникові послуги для оборони України через Оборонне агентство ЄС – уряд

Норвегія приєдналася до Талліннського механізму та планує інвестувати понад 100 млн грн на кіберстійкість України - Федоров

Фінляндія інвестує EUR30 млн у телеком-мережі України - Мінцифри

У "Резерв+" стало можливо сплатити штраф за невчасне уточнення персональних даних онлайн – Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА