14:08 30.07.2020

Мінцифри хоче забезпечити можливість підключення до 100 Мбіт/с для 95% сільського населення

2 хв читати
Мінцифри хоче забезпечити можливість підключення до 100 Мбіт/с для 95% сільського населення

Метою Міністерства цифрової трансформації України є забезпечення можливості підключення до широкосмугового доступу до інтернет зі швидкістю щонайменше 100 Мбіт/с 95% сільського населення країни, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест на прес-конференції в четвер.

"Ми цього досягатимемо насамперед через підключення закладів соціальної інфраструктури - дитсадки, школи, лікарні, фельдшерсько-акушерські пункти тощо. Всі вони повинні мати підключений якісний канал, який може передавати дані, й побудовану внутрішню інфраструктуру, щоб відвідувачі цих центрів могли користуватися якісним інтернетом", - сказав він.

За його словами, в планах Мінцифри - забезпечити можливістю підключення до фіксованого швидкісного інтернету зі швидкістю щонайменше 30 Мбіт/с як мінімум 75% українців.

Шелест розповів, що для цього міністерство має намір вжити низку заходів. Перше - спростити взаємодію операторів із державними органами, передусім з регулятором. Друге - доступ операторів до інфраструктури.

"На сьогодні світова практика - це використання вже наявної інфраструктури. Ми плануємо працювати спільно з парламентським комітетом цифрової трансформації і регулятором, щоб впровадити правила, які спростять такий доступ", - сказав він.

Крім того, за словами Шелеста, важливим є питання мінімізації втрат операторів від розкрадань і пошкодження обладнання.

"Сподіваємося, що реалізація нового закону про посилення відповідальності за такі дії спростить цю проблему. Стежитимемо за цією ситуацією щопівроку", - наголосив заступник міністра.

Крім цього, відомство планує зайнятися питаннями відкритості всіх стейкхолдерів телеком-ринку, а також фінансуванням закладів соцінфраструктури.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА