17:27 23.09.2020

"Vodafone Україна" за відкриття операторських даних за умови чіткого визначення параметрів інформації, що підлягає оприлюдненню

2 хв читати
"Vodafone Україна" за відкриття операторських даних за умови чіткого визначення параметрів інформації, що підлягає оприлюдненню

Мобільний оператор компанія "Vodafone Україна" зазначає, що нечіткість формулювань постанови Кабінету Міністрів, згідно з якою дані про діяльність операторів і провайдерів телекомунікацій у конкретному населеному пункті були внесені до переліку тих, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, може призвести до покладання на операторів обов'язків із підготовки надмірної звітності.

ПАТ "ВФ Україна" у своїй діяльності завжди дотримується принципів прозорості та відкритості.

"Ми впевнені, що реалізація постанови дасть змогу чесно й повно відповісти на запитання - хто є хто на ринку послуг мобільного зв'язку", - заявила в коментарі агентству "Інтерфакс Україна" GR-директор "Vodafone Україна" Ольга Дейнега.

Водночас вона наголосила, що компанію дещо насторожує певна розмитість передбачених змінами формулювань, які стосуються визначення переліку даних про технічні можливості мереж, що їх надають оператори у відповідь на запити Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації і які підлягають оприлюдненню.

"Це може створити спокусу вимагати від операторів інформацію за дедалі більшою кількістю параметрів, що характеризують покриття мобільним інтернетом, технології, швидкість і абонентську базу. На нашу думку, для того, щоб уникнути покладання на операторів обов'язку з підготовки надмірної звітності, необхідно, передусім, чітко визначити ці показники й затвердити науково обґрунтовані методики їх розрахунку", - наголосила GR-директор "Vodafone Україна".

Вона також зазначила, що зміна набору показників і методів їх розрахунків завжди пов'язана з перелаштуванням алгоритмів роботи відповідних обчислювальних продуктивних систем операторів, у яких задіяні багато людей і ресурсів.

"Тому будь-які експерименти зі складом показників і методами їх розрахунків можуть дорого коштувати всій галузі", - заявила Дейнега.

Як повідомлялося, раніше "Укртелеком" зазначав, що без належного контролю за наданням статистики від усіх учасників телеком-галузі розкриття даних може бути передчасною ініціативою, що не дає реальної інформації про стан ринку.

Кабінет Міністрів України на засіданні 23 вересня 2020 року вніс дані про діяльність операторів і провайдерів телекомунікацій у конкретному населеному пункті до переліку таких, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Мінцифри у травні 2020 року повідомило, що НКРЗІ не має даних про 1200 н.п., підключених до оптоволоконної мережі інтернет.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Велика трійка" мобільних операторів запустила послугу "SMS-паркування" на муніципальних майданчиках у Харкові

Ракета SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 60 інтернет-супутників Starlink

Держспецзв'язку співпрацюватиме з "Хуавей Україна" в питаннях кібербезпеки, кіберзахисту та телекомунікацій

"Київстар" запустив послугу оплати товарів на Liki24.com мобільними грошима

Apple представила чотири нових iPhone 12 із підтримкою 5G

Кількість кіберінцидентів із 7 до 13 жовтня зросла на 11% - CERT-UA

Україна розраховує на підтримку Польщі в переході на систему обміну цифровими дозволами, готова розпочати пілоти найближчим часом

НАІС планує відмовитися від сторонніх розробників ПЗ

"Київстар" запустив бета-тестування відкритої платформи для взаємодії з бізнес-продуктами

Мобільний інтернет-доступ в Мінську відновлено в повному обсязі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА