16:45 24.09.2020

"Хмарні" провайдери, які обслуговують велику кількість критичної інфраструктури, також можуть перейти до категорії таких об'єктів - Держспецзв'язку

2 хв читати
"Хмарні" провайдери, які обслуговують велику кількість критичної інфраструктури, також можуть перейти до категорії таких об'єктів - Держспецзв'язку

Провайдери, які надають послуги в "хмарах" і обслуговують велику кількість підприємств критичної інфраструктури, також можуть перейти до категорії об'єктів критичної інфраструктури.

Як повідомила прес-служба Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) в четвер, про це заявив заступник глави держспецзв'язку Олександр Потій під час круглого столу на тему "Цифрова трансформація в Україні: як державному сектору прискорити перехід до моделі "хмарних" сервісів".

"Наразі тривають роботи з обґрунтування переходу до побудови системи захисту інформації, яка спирається на рамкову модель побудови профілів безпеки. Це не профіль захищеності, як ми звикли до КСЗІ (комплексна система захисту інформації -ІФ), це інший підхід. Цей профіль безпеки може створюватися на окремі види технологій, зокрема на "хмарні", - цитує прес-служба Потія.

Він пояснив, що такий профіль безпеки дозволить використовувати будь-які галузеві стандарти чи інші нормативні документи, які висувають специфічні вимоги безпеки до інформаційних систем, що використовуються у різних галузях.

"Це шлях, який дозволить гнучко будувати відповідні системи у тих, хто цю систему використовує на своєму підприємстві чи організації. Якщо будь-яка організація забажає отримувати відповідні послуги від провайдера "хмарних обчислень", то такий провайдер має надати відповідне запевнення в тому, що він має відповідний функціонал щодо профілю безпеки, і ці заходи безпеки можна використовувати для потреб організації", - наголосив заступник голови Держспецзв'язку, додавши, що нині триває робота в цьому напрямі.

За його словами, в найближчий рік така модель отримає відповідне нормативно-правове підґрунтя.

"Це дасть змогу, на наш погляд, вирішити багато питань, зокрема, найважливіше - як можна забезпечити захист інформації при використанні "хмарних" технологій", - уточнив він.

"Тому з часом до таких операторів (що надають послуги в "хмарі" - ІФ) висуватимуться додаткові вимоги як до об’єкта критичної інфраструктури, зокрема і щодо захисту інформації. Якщо оператор надає такі послуги, він має бути до цього готовим", - зазначив Потій, додавши, що така система працює вже у багатьох країнах, і сьогодні це питання також опрацьовується в Україні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Велика трійка" мобільних операторів запустила послугу "SMS-паркування" на муніципальних майданчиках у Харкові

Ракета SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 60 інтернет-супутників Starlink

"Київстар" запустив послугу оплати товарів на Liki24.com мобільними грошима

"Vodafone Україна" розпочинає пілотний проект забезпечення автоматизації збору та обліку даних із використання газу

Apple представила чотири нових iPhone 12 із підтримкою 5G

Кількість кіберінцидентів із 7 до 13 жовтня зросла на 11% - CERT-UA

Україна розраховує на підтримку Польщі в переході на систему обміну цифровими дозволами, готова розпочати пілоти найближчим часом

"Vodafone Україна" запустив мережу 4G LTE 900 МГц у Миколаївській області

НАІС планує відмовитися від сторонніх розробників ПЗ

"Київстар" запустив бета-тестування відкритої платформи для взаємодії з бізнес-продуктами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА