13:35 28.09.2020

Господарський суд направив на повторний розгляд справу про розірвання договору ФДМ з "ЕСУ" про купівлю "Укртелекому"

3 хв читати
Господарський суд направив на повторний розгляд справу про розірвання договору ФДМ з "ЕСУ" про купівлю "Укртелекому"

Господарський суд Києва повторно відмовив Фонду держмайна (ФДМ) України в позові до ТОВ "ЕСУ" про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення $81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язань із виконання інвестпрограми.

Згідно з рішенням суду, оприлюдненим у базі судових рішень, суд установив, що ТОВ "ЕСУ" в передбачений договором купівлі-продажу термін виконало своє зобов'язання із внесення інвестиції, тому з боку "ЕСУ" немає прострочення виконання зобов'язання за договором у цій частині, отже, правові підстави для застосування до нього встановленої законом відповідальності у вигляді пені немає.

Суд також установив, що підстав для розірвання договору купівлі-продажу акцій "Укртелекому" від 11 березня 2011 року немає, у зв'язку з чим вимога ФДМ про повернення пакета акцій "Укртелекому" в держвласність є безпідставною.

"Позивач не довів факту невиконання ТОВ "ЕСУ" умов договору купівлі-продажу пакета акцій та істотного порушення покупцем своїх зобов'язань, яке значною мірою позбавило б позивача (продавця) того, на що він розраховував під час укладення цього договору", - зазначається в тексті судового рішення.

Як повідомлялося, у вересні 2019 року Верховний Суд України частково задовольнив касаційну скаргу ФДМ і скасував рішення судів нижчих інстанцій, що відмовили в задоволенні позову ФДМ до ТОВ "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення $81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язань із виконання інвестпрограми.

У серпні 2019 року виконавча служба заарештувала близько 93% акцій "Укртелекому" за борги перед Ощадбанком (Київ).

ФДМ подав до суду позов про розірвання договору з "ЕСУ" в середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. До справи як третю особу на стороні відповідача було залучено Ощадбанк, в заставі в якого перебуває зазначений пакет акцій "Укртелекому".

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій "Укртелекому" в державну власність і стягнути $81,9 млн пені (2,0171 млрд грн) за невиконання інвестиційних зобов'язань. Потім у грудні це рішення підтвердив апеляційний господарський суд.

Проте на початку липня 2018 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу "ЕСУ" і направив справу на повторний розгляд суду першої інстанції.

"Ми вважаємо ухвалене рішення справедливим і надалі плануємо продовжувати обстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості", - прокоментували тоді агентству "Інтерфакс-Україна" це рішення в компанії "СКМ", яка є власником "ЕСУ".

ФДМ України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" - за 10 млрд 575,1 млн грн. Група "СКМ" українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" в 2013 році.

"Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні, значна частина його клієнтів - держоргани, навчальні, адміністративні та медичні заклади, аварійні служби.

"Укртелеком" у I півріччі 2019 року збільшив EBITDA на 10,8% - більше ніж до 919 млн грн. Загальний дохід "Укртелекому" залишився на рівні майже 3,3 млрд грн порівняно з 3,249 млрд грн за аналогічний період минулого року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

“Ви маєте розраховувати на себе” – замміністерка економіки мотивувала школярок на STEM is FEM

"Vodafone Україна" викупив євробонди ще на $13 млн

"Велика трійка" мобільних операторів запустила послугу "SMS-паркування" на муніципальних майданчиках у Харкові

Ракета SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 60 інтернет-супутників Starlink

Держспецзв'язку співпрацюватиме з "Хуавей Україна" в питаннях кібербезпеки, кіберзахисту та телекомунікацій

"Київстар" запустив послугу оплати товарів на Liki24.com мобільними грошима

"Vodafone Україна" розпочинає пілотний проект забезпечення автоматизації збору та обліку даних із використання газу

Apple представила чотири нових iPhone 12 із підтримкою 5G

Кількість кіберінцидентів із 7 до 13 жовтня зросла на 11% - CERT-UA

Україна розраховує на підтримку Польщі в переході на систему обміну цифровими дозволами, готова розпочати пілоти найближчим часом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА