Інтерфакс-Україна
14:45 01.10.2020

"Київстар" відзначає позитивний вплив оновлення галузевого законодавства у сфері електронних комунікацій на телеком-ринок України

2 хв читати
"Київстар" відзначає позитивний вплив оновлення галузевого законодавства у сфері електронних комунікацій на телеком-ринок України

 Ухвалення нового закону "Про електронні комунікації" дає можливість бізнесу прогнозувати свою діяльність у довгостроковому періоді, а інвесторам - мати велику впевненість для капіталовкладень, вважає президент оператора мобільного зв'язку компанії "Київстар" Олександр Комаров.

"Законопроект "Про електронні комунікації" створює нові можливості для значного поліпшення якості телекомунікаційних послуг, їх доступності для кінцевих споживачів і сприятиме реалізації державної стратегії цифровізації країни та програми "Держава у смартфоні", - цитує президента компанії прес-служба "Київстару".

На думку Комарова, серед головних переваг документа:

- упровадження в законодавче поле поняття технологічної нейтральності радіочастотного ресурсу;

- можливість передачі, оренди та спільного використання радіочастотного спектра й інфраструктури учасниками ринку;

- збільшення відповідальності учасників ринку і громадян за незаконне встановлення радіоелектронних засобів;

- встановлення мінімального терміну дії ліцензій на радіочастоти до 15 років і прозорий механізм обчислення рентної плати за частоти.

"Робота над оновленням законодавства в телеком-сфері тривала багато років. Нарешті галузь отримала збалансований закон, який матиме потужний вплив на розвиток в Україні нових перспективних технологій, які стануть базою для розвитку інноваційних продуктів і сервісів", - наголосив президент "Київстару".

Він також зазначив, що відсутність у законодавчому полі України принципу технологічної нейтральності стала причиною того, що країна отримала 3G- і 4G-зв'язок однією з останніх у світі.

Комаров також наголосив, що впровадження зазначеного документа дасть можливість бізнесу прогнозувати свою діяльність у довгостроковому періоді, а інвесторам - мати велику упевненість для капіталовкладень.

Як повідомлялося, 30 вересня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект "Про електронні комунікації" №3014, що встановлює повноваження держави в управлінні діяльністю у сфері електронних комунікацій. За відповідний законопроект у другому читанні проголосували 260 народних депутатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони України запускає програму стимуляції військових стартапів зі ШІ

Google інвестує $25 млрд у ЦОД і АІ-інфраструктуру США

AMD відновить постачання чіпів MI308 до Китаю

Данія надає супутникові послуги для оборони України через Оборонне агентство ЄС – уряд

Норвегія приєдналася до Талліннського механізму та планує інвестувати понад 100 млн грн на кіберстійкість України - Федоров

Фінляндія інвестує EUR30 млн у телеком-мережі України - Мінцифри

У "Резерв+" стало можливо сплатити штраф за невчасне уточнення персональних даних онлайн – Міноборони

Україна та Італія уклали документ, який передбачає виділення додатково 1 млн євро на зміцнення кібербезпеки – МЗС

"Нова пошта " в Молдові за перше півріччя 2025 року доставила 4,6 млн посилок , обсяг податків до Молдови склав 55,7 млн грн

"Укрпошта" відкрила модульне відділення у Римі, яке працюватиме під час URC2025 - Смілянський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА