17:01 12.02.2021

Кількість IT-фахівців в Україні до 2024 року зросте на 23% - дослідження BRDO

2 хв читати
Кількість IT-фахівців в Україні до 2024 року зросте на 23% - дослідження BRDO

Кількість випускників-бакалаврів IТ-спеціальностей в українських вишах значно зросте найближчими роками: у 2024 році диплом бакалавра отримає понад 20 тис. осіб у сфері IТ, що на 23% більше, ніж у 2020 році.

Про це свідчать результати "Аналізу IT-освіти у вишах України", розробленого експертами Офісу ефективного регулювання BRDO, повідомила прес-служба BRDO у п'ятницю.

Згідно з цим дослідженням, щороку попит на нових IT-фахівців в Україні становить 30-50 тис. осіб. У свою чергу університети щорічно випускають у середньому 16,2 тис. бакалаврів IT-спеціальностей. При цьому коледжі та технікуми готують у середньому 6,3 тис. молодших спеціалістів на рік, і ця кількість щорічно збільшується.

"Обсяг держзамовлення на IT-бакалаврів поступово зменшувався протягом п’яти років, проте його було суттєво розширено у 2020 році. На кількість ІТ-випускників у майбутньому також впливатиме позитивна демографічна ситуація і частка вступників, які обирають ІТ-спеціальності. Експерти розробили три сценарії, за якими ця частка може змінюватись", - йдеться у результатах аналізу.

Так, згідно з першим сценарієм "динамічного зростання", частка вступників на IТ-спеціальності продовжить зростання поточними темпами - до 16,1% у 2026 році. Відповідно, у 2030 році можна буде очікувати випуску 37,4 тис. нових фахівців, що приблизно відповідає поточній реальній зміні кількості фахівців на ринку.

Згідно зі сценарієм "стриманого зростання", частка вступників на IТ-спеціальності залишиться на наявному рівні - 12%. За цим сценарієм, у 2030 році можна очікувати випуску 27,8 тис. нових фахівців. Зростання кількості випускників за цим сценарієм досягається лише за рахунок демографічних змін.

Згідно зі сценарієм "уповільненого зростання", частка вступників на IТ-спеціальності поступово зменшуватиметься до 10% у 2026 році. Відповідно, у 2030 році можна очікувати випуску 23,2 тис. нових фахівців.

"Отже, система формальної вищої освіти наразі не задовольняє попиту ринку на IT-фахівців і, вочевидь, не зможе цього досягти в майбутньому. Перекваліфікація та неформальна освіта спеціалістів інших галузей, а також імміграція IT-фахівців та залучення іноземців дистанційно - не менш важливі "точки зростання" для людського капіталу IT-галузі, які перебувають поза формальною освітою", - зазначив керівник сектору ІСТ BRDO Ігор Самоходський, слова якого наводить прес-служба.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Дані - це новий кисень": STEM is FEM навчив українських дівчат орієнтуватися у світі ІТ-спеціальностей

До Верховного Суду надійшов позов від телеканалу "112 Україна", стосовно якого впроваджено санкції

Медіахолдинг "Новини" телеканалів Медведчука купив львівський телеканал NTA, колектив телеканалу проти

"Укртелеком" шукає технічну можливість блокування окремих Telegram-каналів

Нацрада з телерадіомовлення призначила дві перевірки ТК "НАШ" за розпалювання ворожнечі й поширення російської пропаганди

Е-послуги можуть подорожчати більш ніж на 20% у разі ухвалення законопроекту про "податок на Google" - юрист

Технічної можливості заблокувати окремі Telegram-канали немає - "Київстар"

Мінцифри не дасть заблокувати GitHub Gist - Федоров

Поліція та прокуратура не підтримують рішення суду Києва, за яким провайдери зобов'язані заблокувати доступ до сайту російського РБК і ще 425 ресурсів - джерело

"Київстар" збільшив покриття мережі 4G у 16 областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА