07:32 07.04.2021

Zoom обмежив використання сервісу для російських компаній з державною участю

2 хв читати
Zoom обмежив використання сервісу для російських компаній з державною участю

Компанія Zoom Video Communications обмежила використання свого сервісу відеоконференцій для російських компаній з державною участю, випливає з повідомлення на сайті IT-дирекції "Вищої школи економіки".

Сам навчальний заклад з 7 квітня не може користуватися корпоративною ліцензією Zoom - це означає, що тривалість сесій з корпоративних акаунтів буде обмежена 40 хвилинами.

"За наявною інформацією, ця проблема торкається всіх російських організацій з державною участю, зокрема і інших внз. Також, фізичні особи можуть вільно купувати ліцензії", - йдеться на сайті ВШЕ.

Сама ВШЕ протягом декількох місяців вела переговори з Zoom Video Communications і компанією RightConf, яка є ексклюзивним представником zoom.us у Росії і СНД, але в продовженні дії ліцензії навчальному закладу було відмовлено.

Співрозмовник на IT-ринку в бесіді з "Інтерфаксом" висловив припущення, що рішення Zoom Video Communications пов'язано з бажанням уникнути можливих санкційних ризиків. Ймовірно, компанія, на відміну від гігантів, що давно працюють з держсектором, таких як Microsoft, вирішила перестрахуватися і поки взагалі відмовитися від надання послуг держорганам і держкомпаніям, додало джерело агентства.

У компанії RightConf до моменту виходу матеріалу на запит "Інтерфаксу" не відповіли.

У прес-службі Zoom не змогли оперативно прокоментувати інформацію ВШЕ.

Зараз ВШЕ доступні як альтернатива Zoom рішення MS Teams від Microsoft і Webinar.

Як розповів "Інтерфаксу" директор центру розвитку електронних освітніх ресурсів МГУ Денис Янишев, внз активно використовує сервіси відеоконференцзв'язку з 2015 року. До того ж у МГУ спочатку надають перевагу вітчизняним розробкам (Vinteo) і сервісам на базі відкритого вихідного коду (BigBlueButton).

"МГУ не придбав спільне рішення на базі Zoom", - зазначив він.

Такий підхід пояснюється тим, що ще кілька років тому МГУ зіткнувся з проблемами під час навчання студентів у Севастопольській філії - через санкції іноземні IT-компанії обмежили доступ до своїх інформаційних ресурсів на території Криму.

"Оскільки там (в Севастополі - ІФ) навчаються наші студенти, ведуть заняття наші викладачі - було б некоректно використовувати сервіси, які доступні не всім нашим співробітникам і учням", - розповів він.

Крім того, за словами Янишева, МГУ легше використовувати в рамках партнерських освітніх ініціатив (з різними країнами, включно з Іраном - тобто, що перебувають під санкціями - ІФ) локальні рішення, які університет може адмініструвати самостійно.

У рамках же навчального процесу викладачі можуть самостійно вибрати рішення для відеоконференцзв'язку, яке їм зручніше використовувати для проведення лекцій - зокрема Zoom (використовуючи його як фізособи), MS Teams, "Яндекс. Телеміст" тощо, додав Янишев.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київстар" розширив статус сертифікованого партнера Microsoft

"Київстар" розширив статус сертифікованого партнера Microsoft

У роботі Facebook і Instagram фіксуються збої

Виключно українською здійснюють мовлення 12 телеканалів, в ефірі "Інтера", "К1" та "України" частка україномовного контенту менша за 80% - регулятор

"Укрпошта" відкрила електронну передплату газет і журналів на II половину 2021 р.

Мінцифри з МОН та "Освіторією" мають намір оцифрувати програму для середньої та старшої школи

"Vodafone Україна" запускає сервіс захисту автомобіля від викрадення Vodafone Guardian

Нацрада з телерадіомовлення готова стати переговорним майданчиком для врегулювання конфлікту провайдера Lanet і медіагруп

Змова найбільших медіагруп у частині підвищення роялті призведе до суттєвого подорожчання ТБ-послуг - ІнАУ

НКРЗІ спростила процедуру перенесення номера абонента з грудня, реалізувала принцип "єдиного вікна" для отримання послуги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА