07:32 07.04.2021

Zoom обмежив використання сервісу для російських компаній з державною участю

2 хв читати
Zoom обмежив використання сервісу для російських компаній з державною участю

Компанія Zoom Video Communications обмежила використання свого сервісу відеоконференцій для російських компаній з державною участю, випливає з повідомлення на сайті IT-дирекції "Вищої школи економіки".

Сам навчальний заклад з 7 квітня не може користуватися корпоративною ліцензією Zoom - це означає, що тривалість сесій з корпоративних акаунтів буде обмежена 40 хвилинами.

"За наявною інформацією, ця проблема торкається всіх російських організацій з державною участю, зокрема і інших внз. Також, фізичні особи можуть вільно купувати ліцензії", - йдеться на сайті ВШЕ.

Сама ВШЕ протягом декількох місяців вела переговори з Zoom Video Communications і компанією RightConf, яка є ексклюзивним представником zoom.us у Росії і СНД, але в продовженні дії ліцензії навчальному закладу було відмовлено.

Співрозмовник на IT-ринку в бесіді з "Інтерфаксом" висловив припущення, що рішення Zoom Video Communications пов'язано з бажанням уникнути можливих санкційних ризиків. Ймовірно, компанія, на відміну від гігантів, що давно працюють з держсектором, таких як Microsoft, вирішила перестрахуватися і поки взагалі відмовитися від надання послуг держорганам і держкомпаніям, додало джерело агентства.

У компанії RightConf до моменту виходу матеріалу на запит "Інтерфаксу" не відповіли.

У прес-службі Zoom не змогли оперативно прокоментувати інформацію ВШЕ.

Зараз ВШЕ доступні як альтернатива Zoom рішення MS Teams від Microsoft і Webinar.

Як розповів "Інтерфаксу" директор центру розвитку електронних освітніх ресурсів МГУ Денис Янишев, внз активно використовує сервіси відеоконференцзв'язку з 2015 року. До того ж у МГУ спочатку надають перевагу вітчизняним розробкам (Vinteo) і сервісам на базі відкритого вихідного коду (BigBlueButton).

"МГУ не придбав спільне рішення на базі Zoom", - зазначив він.

Такий підхід пояснюється тим, що ще кілька років тому МГУ зіткнувся з проблемами під час навчання студентів у Севастопольській філії - через санкції іноземні IT-компанії обмежили доступ до своїх інформаційних ресурсів на території Криму.

"Оскільки там (в Севастополі - ІФ) навчаються наші студенти, ведуть заняття наші викладачі - було б некоректно використовувати сервіси, які доступні не всім нашим співробітникам і учням", - розповів він.

Крім того, за словами Янишева, МГУ легше використовувати в рамках партнерських освітніх ініціатив (з різними країнами, включно з Іраном - тобто, що перебувають під санкціями - ІФ) локальні рішення, які університет може адмініструвати самостійно.

У рамках же навчального процесу викладачі можуть самостійно вибрати рішення для відеоконференцзв'язку, яке їм зручніше використовувати для проведення лекцій - зокрема Zoom (використовуючи його як фізособи), MS Teams, "Яндекс. Телеміст" тощо, додав Янишев.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна має власні розробки, які допоможуть перебити телевізійний сигнал РФ у прикордонні, - Зеленський

Витрати на генеративний ШІ в АТР досягнуть $26 млрд до 2027 року

Tesla просить акціонерів повторно схвалити винагороду Маска в $56 млрд, скасовану судом

Apple розгляне можливість виробництва пристроїв в Індонезії - Кук

ЦПД спільно з TikTok мають намір блокувати "сумнівні" акаунти

Клієнти банків зможуть надсилати довідки про доходи та низку інших документів через "Дію"

Рішення про скасування арешту 19,8% корпоративних прав lifecell дасть змогу закрити угоду з NJJ у максимально короткий термін - CEO "Датагруп-Воля"

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАДОВОЛЬНИВ ПОЗОВ LIFECELL, ЗНЯВШИ АРЕШТ ІЗ 19,8% КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ КОМПАНІЇ

Фрідман не отримає жодного цента від продажу lifecell, як і передбачають транзакційні документи - Шелемба

SpaceX вивела на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА