19:37 10.06.2021

Нацрада з телерадіомовлення заборонила ретрансляцію в Україні телеканалу "Беларусь 24"

2 хв читати
Нацрада з телерадіомовлення заборонила ретрансляцію в Україні телеканалу "Беларусь 24"

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вилучила телеканал "Беларусь 24" з переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

"Підставою для вилучення телеканалу з переліку дозволених для ретрансляції програм стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрування на території України, та фільмів за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, які загрожують національній безпеці нашої держави", - повідомляє прес-служба Нацради.

Зазначено, що Нацрада давно прискіпливо відстежувала діяльність телеканалу.

"Певний час ефірне наповнення цього каналу помітно відрізнялося від типових провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія, очевидно, вони на це зважали. Але нещодавно наш моніторинг зафіксував порушення", - розповів член Нацради Максим Онопрієнко.

Зокрема, під час моніторингу програмного наповнення телеканалу "Беларусь 24" у період з 19 до 22 травня 2021 року було виявлено трансляцію передач "Понять и обезвредить" за участю Олега Газманова, "Последний день" за участю ведучого Бориса Щербакова та "Славянский базар. Союзное государство приглашает. Песнярам - 50. Выпуск 1" за участю Ольги Кормухіної. Популяризація білоруським мовником персон, внесених до переліку осіб, які загрожують національній безпеці, суперечить вимогам абзацу десятого частини другої статті 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Крім того, в ефірі телеканалу зафіксовано трансляцію передачі "Панорама". У сюжеті за 21 травня під назвою "Украинский след в попытке госпереворота в Беларуси" звучали висловлювання зневаги на адресу батальйону "Донбас" Національної гвардії України (військове формування було назване "каральними батальйоном").

В іншому сюжеті, трансльованому 22 травня, під назвою "Зеленский отказал русским в праве считаться коренным народом" поширювалася недостовірна інформація. Зокрема, звучали звинувачення щодо відмови в Україні на законодавчому рівні захищати права національних меншин через безпідставне ототожнення категорій "національна меншина" та "корінний народ".

"Такий контент містить елементи розпалювання національної ворожнечі і вочевидь має ознаки порушення абзацу четвертого частини другої статті 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення". Трансляція відбувалася в запису або використовувалися заздалегідь підготовлені сюжети, а отже, мовник мав можливість редакційного контролю пропонованої глядачам інформації на достовірність", - зазначають у Нацраді.

Оскільки станом на 6 червня 2021 року Білорусь не є підписантом Європейської конвенції про транскордонне мовлення і ретрансляція телеканалу "Беларусь 24" з території Білорусі здійснювалася відповідно до рішення Національної ради, то в разі ігнорування вимог конвенції та українського законодавства Національна рада має право вжити заходів щодо запобігання або припинення таких порушень.

"Таким чином, регуляторний орган ухвалив рішення про вилучення телеканалу "Беларусь 24" з переліку дозволених для ретрансляції", - зазначили в раді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нова пошта" відкрила набір нових учасників програми безоплатних перевезень гуманітарної допомоги

Проєкт "Дія. City" отримав премію Emerging Europe Awards

Хмарним зберіганням даних скористалися 46 банків – НБУ

"Київстар" розширив дію послуги "Роумінг як удома" ще на 14 країн

"Нова пошта" та "Дія. Бізнес" запускають безоплатну логістичну допомогу з релокації бізнесу

Реєстри "Хостмайстра", "Координатора" та "НВП "Трайфл" відкладають остаточне видалення доменних імен до кінця воєнного стану

Бренд держпорталу "Дія" отримав бронзу фестивалю "Каннські леви" у категорії Creative Business Transformation

Zoom надає безкоштовний доступ до своїх сервісів українським університетам та профтехучилищам

"Vodafone Україна" запустив функцію повідомлення про появу в мережі абонента

Хакери використовують для кібератак в Україні теми штрафів від податкового та ядерного тероризму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА