19:41 04.11.2021

Нацрада з телерадіо через суд домагатиметься анулювання ліцензії телеканалу "НАШ"

3 хв читати
Нацрада з телерадіо через суд домагатиметься анулювання ліцензії телеканалу "НАШ"

Національна рада з телебачення і радіомовлення на засіданні в четвер розглянула результати позапланових перевірок ТОВ "Наш 365" (телеканал "НАШ") і ТОВ "Наша Прага" (телеканал "Максі-ТВ"), які проводилися в безвиїзному форматі 17 вересня.

Як повідомляється на сайті Нацради, за результатами розгляду було вирішено звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ "Наш 365". Також було вирішено зобов'язати ТОВ "Наша Прага" виплатити 25% суми ліцензійного збору як штраф.

"Національна рада розглянула результати позапланових перевірок ... якими проаналізувала ефір компаній за 28-31 липня та 1-2 серпня. У ці дні ліцензіати неодноразово поширювали передачу "Важливе" за участю Олени Бондаренко, яка припустилася висловлювань ворожнечі до тієї частини населення країни, що розмовляє українською мовою", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що виробником телепередачі "Важливе", як показав копірайт у кінці телепередачі на "Максі-ТВ", є ТОВ "НАШ 365" на замовлення ТОВ "Наша Прага".

"Передача "Важливе" з інтерв’ю політикині Олени Бондаренко транслювалася на обох телеканалах у прямому ефірі 28 липня, а далі в наступні дні – ще сім разів у повторі без будь-якої редакційної модерації. Гостя програми використала у своїй промові українофобну лексику – "украиноязычные насильники", "русскоязычных граждан… не признают… никем…, это непонятно кто", "не русскоязычные забирали права у украиноязычных граждан, а всегда это было в отношении русскоязычных граждан. Т.е. всегда ущемляли права только одной большой языковой общины", "не останется тех, кто должен говорить на этом языке". Агресивні дії, "языковое насилие", "языковая дискриминация", позбавлення прав однієї частини громадян України ("русскоязычных граждан") приписувалося тій частині громадян України, яка володіє і використовує у спілкуванні українську мову", - наголошують у регуляторі.

Там уточнюють, що формат передачі (інтерв'ю) не позбавляє працівників телерадіоорганізацій обов'язку дотримуватися норм законодавства про припинення правопорушення в ефірі.

"Крім того, статути ліцензіатів передбачають вимогу до працівників телерадіокомпаній щодо об’єктивності, точності, неупередженості та збалансованості подання інформації. Натомість ведучі Артем Нікіфоров і Ангеліна Пичик не намагалися збалансувати однобічність висловленої О. Бондаренко під час інтерв’ю позиції.  Під час повторної трансляції передачі в запису працівники телерадіоорганізацій також не вжили заходів, щоб припинити правопорушення", - зазначають у Нацраді.

Там додають, що у висловлюваннях Бондаренко було використано технології розпалювання ворожнечі, непропорційне звинувачення, негативна стереотипізація та створення негативного образу України та українців в очах світової спільноти, а також залякування фейковими погрозами.

"Також мали місце демонстрація зневаги до державної мови України і як наслідок - до української державності, приниження національної честі та гідності, оскільки відбулося ототожнення опанування та використання української мови з антисоціальною поведінкою і злочином", - ідеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що факти публічних висловлювань в ефірі ТОВ "НАШ 365" з ознаками мови ненависті Національна рада фіксувала вже неодноразово, за це компанія отримувала штрафну санкцію.

"Тому своїм сьогоднішнім рішенням регуляторний орган визнав ще і факт неусунення ліцензіатом порушення  абзацу четвертого частини другої статті 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення" після застосування санкції штрафу. Керуючись частиною тринадцятою статті 72 закону України "Про телебачення і радіомовлення", Національна рада ухвалила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ "НАШ 365", – резюмують у регуляторі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА