19:10 19.11.2021

Українські експерти розійшлися у думках щодо можливості притягнення до відповідальності кібершахраїв

2 хв читати
Українські експерти розійшлися у думках щодо можливості притягнення до відповідальності кібершахраїв

Експерти розійшлися у думках щодо можливості притягнення до відповідальності кібершахраїв, зокрема якщо вони перебувають не на території України.

Таку думку висловили учасники круглого столу "Інформбезпека на віддаленні: як захистити компанію", що відбувся у Києві у четвер.

Начальник Державного центру кібербезпеки Державної служби спецзв'язку та захисту інформації Андрій Кузміч зазначив, що кіберзлочин може бути скоєний проти компанії, яка перебуває або має інфраструктуру в Україні, проте кіберзлочинці можуть перебувати не в Україні, зокрема в РФ, і притягти їх до відповідальності важко.

Як приклад Кузміч навів розкриту СБУ діяльність угруповання "Армагедон", яке здійснювало атаку на державні та приватні структури України, зокрема через вразливі місця електронного документообігу в системі Microsoft.

"Цими кіберзлочинцями виявилися штатні співробітники ФСБ, у минулому громадяни України, які залишилися в Криму. СБУ їх ідентифікувала, показала їхні обличчя. Але залишається запитання, як притягнути їх до відповідальності", - сказав він.

У свою чергу керівник підрозділу інженерів з кібербезпеки "EPAM Україна" Віталій Балашов також наголосив на проблемі притягнення до відповідальності кібершахраїв, які працюють не з території України.

"Протягом семи років я працював судовим експертом та залучався до таких справ. Справді, вони розслідуються, навіть є якісь реальні вироки, кіберполіція працює і навіть ловлять шахраїв на OLX. Але, на жаль, це досить складно, дуже багато таких злочинів походять не з України, й Україна із цим не може нічого зробити", - сказав він.

Зі свого боку, засновник і перший керівник урядової програми реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA Костянтин Корсун вважає, що фактично щодо кібершахрайства немає жодного судового рішення з реальним терміном ув'язнення.

"Я уважно стежу за цією темою. Наскільки я пам'ятаю, немає жодного судового рішення з реальним терміном ув'язнення і невідомо, скільки справ не дійшло до суду. А якщо відстежувати реєстр судових рішень реєстру, можна побачити максимум умовний термін, або взагалі відпускали із зали суду. Я не пам'ятаю, щоб за останні роки людині присудили реальний термін за кіберзлочин", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрпошта" випустила поштову марку до Дня Соборності

Частка IT-послуг в експорті у 2021 році становить 37% - дослідження IT Ukraine

У новорічні свята українці найчастіше подорожували на гірськолижні курорти країни, до Києва та Львова, а також до Польщі та Єгипту - дані "Київстару"

ЄС планує ухвалити в червні закон про цифрові послуги, покликаний контролювати інтернет

Microsoft не знайшла помітних зв'язків хакерської атаки на держсайти в Україні з іншими відомими атаками, очікує збільшення кількості постраждалих систем

Україна за сприяння міжнародних експертів встановлює джерело походження хакерських атак на держсайти, майже всі ресурси відновили роботу

Хакери атакували сервіс ProZorro Infobox, атака на роботу системи закупівель ProZorro не вплинула

Сайт компанії-розробника постраждалих від хакерської атаки держсайтів України досі не працює

Українці на 10% скоротили передплату на газети та журнали на 2022 рік - "Укрпошта"

Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений унаслідок кібератаки - Держспецзв'язку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА