17:11 01.12.2021

Збільшення охоплення покриття 4G до 99% населення України коштуватиме понад 12-14 млрд грн - думка

1 хв читати
Збільшення охоплення покриття 4G до 99% населення України коштуватиме понад 12-14 млрд грн - думка

Мобільний оператор компанія "Київстар" відзначає суттєво високу вартість розширення покриття мережею 4G-зв'язку до 99% населення України.

В Україні на сьогодні є 10 областей із покриттям 4G-мережею "Київстару" понад 90%, при цьому найкраще покриття у Київській, Дніпропетровській та Житомирській областях (93-94%).

"Покрити одну область на 99% населення - це божевільні цифри. Одна область, причому вже добре побудована та відносно компактна, це 300 млн грн додаткових інвестицій, при цьому на 90% у нове будівництво", - повідомив президент компанії Олександр Комаров на прес-конференції у Києві 30 листопада.

Комаров наголосив, що це насамперед потребує будівництва нових сайтів, прокладання оптоволоконної інфраструктури та підключення, що для оператора є суттєвим фінансовим навантаженням.

Він також зазначив, що у більшості країн світу такі проекти реалізуються у форматі державно-приватного партнерства, яке будується на декількох схемах: або через фонд універсальних послуг, з якого компенсується покриття сільської місцевості; або через визначені податкові льготы.

"Загалом проект у країні - це 300 млн помножених на 24 області. Ми розуміємо, що це порядок, який лежить у діапазоні 12-14 млрд грн, і навіть дещо більший", - заявив Комаров.

Як повідомлялося, "Київстар" достроково покрив 4G 90% населення України, планує покрити 90% чотирьох основних автомагістралей до кінця поточного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Частка IT-послуг в експорті у 2021 році становить 37% - дослідження IT Ukraine

ЄС планує ухвалити в червні закон про цифрові послуги, покликаний контролювати інтернет

Microsoft не знайшла помітних зв'язків хакерської атаки на держсайти в Україні з іншими відомими атаками, очікує збільшення кількості постраждалих систем

Україна за сприяння міжнародних експертів встановлює джерело походження хакерських атак на держсайти, майже всі ресурси відновили роботу

Хакери атакували сервіс ProZorro Infobox, атака на роботу системи закупівель ProZorro не вплинула

Сайт компанії-розробника постраждалих від хакерської атаки держсайтів України досі не працює

Українці на 10% скоротили передплату на газети та журнали на 2022 рік - "Укрпошта"

Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений унаслідок кібератаки - Держспецзв'язку

Реєстр, що містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений в результаті кібератаки

РФ стоїть за атакою на сайти органів влади України і "фейками" про уразливість її інформаційної інфраструктури - Мінцифри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА